Polski Ład w branży e-commerce: debata z home.pl

28. 10. 2021
Szkolenia i konferencje

Ostatnie miesiące przyniosły wiele nowego dla polskich przedsiębiorców. Na ustach przedstawicieli biznesu pozostają dwa słowa: Polski Ład. Wprowadzane zmiany dotyczą wszystkich – niezależnie od branży czy wynagrodzenia. W mniejszym lub większym stopniu dotkną każdego obywatela, dlatego tak istotną kwestią jest śledzenie rządowych planów, by z odpowiedni sposób przygotować się na nowe regulacje.

Jako spółki doradztwa podatkowego, misją Arena Tax jest wsparcie przedsiębiorców w obliczu nadchodzących zmian opodatkowania. Wierzymy, iż każda branża ma specyficzne potrzeby, dlatego organizując webinaria czy przygotowując publikacje, zawsze staramy się koncentrować na wybranym sektorze. W myśl tej zasady podchodzimy również do zagadnienia Polskiego Ładu – osobno analizujemy zmiany czekające przedstawicieli poszczególnych branż.

E-commerce rośnie w siłę

Jedną z nich jest branża e-commerce, która tak dynamicznie rozwinęła skrzydła w czasie pandemii. Według raportu „E-commerce w Polsce w 2020”, aż 73% internautów dokonało w ubiegłym roku zakupu online. Rośnie także liczba sklepów internetowych, która według szacowań Bisnode A Dun & Bradstreet Company sięgnie pod koniec 2021 roku aż 55 tysięcy. Jest to zatem liczna grupa przedsiębiorców zainteresowanych wpływem Polskiego Ładu na ich branżę.

Zmiany w e-commerce wynikające z Polskiego Ładu dotkną zarówno sprzedających, jak i kupujących, dlatego najważniejszą kwestią pozostaje jak najlepsze przygotowanie się do nich. W tym celu, Magdalena Sikorska-Hadowska, Head of e-commerce w home.pl zainicjowała debatę o Polskim Ładzie w e-commerce, która odbyła się 21 października.

Arena Advisory dla sprzedawców internetowych

Gośćmi home.pl zaproszonymi do wspólnej debaty na temat Polskiego Ładu byli doradcy podatkowi Grupy Arena Advisory: Tax Partner Dominika Ramírez-Wołkiewicz oraz Tax Manager Bartosz Mroczkowski. Bardzo mocnym ogniwem debaty była również jej inicjatorka, Magdalena Sikorska-Hadowska, która zna branżę ecommerce od podszewki. Wydarzenie było transmitowane w serwisach Facebook, LinkedIn oraz YouTube co umożliwiło zaangażowanie widzów w przebieg debaty oraz zadawanie pytań, na które odpowiadali uczestnicy.

Tematami poruszonymi w trakcie debaty były między innymi:

  • Zmiany w opodatkowaniu – omówienie grup, które będą dotknięte zmianami
  • Nowe obciążenia podatkowe i sposób naliczania
  • Wpływ zmian na zachowania przedsiębiorców i podatników
  • Zmiany na rynku e-commerce
NEWSLETTER