Webinar dla Związek Przedsiębiorstw Finansowych: Wpływ Polskiego Ładu na przedsiębiorstwa finansowe

29. 10. 2021
Szkolenia i konferencje

Arena Tax rozpoczęła działalność w 2012 roku operując na rynku usług doradztwa podatkowego głównie dla branży finansowej. Można powiedzieć, że to dzięki świadczeniu usług dla sektora finansowego rozwinęliśmy skrzydła i stopniowo rozszerzaliśmy działalność o kolejne branże, jak i linie biznesowe. Dziś, spółki świadczące usługi finansowe w dalszym ciągu stanowią ważną grupę naszych klientów, która ma do dyspozycji nasze wieloletnie doświadczenie. Z tego względu, chętnie kierujemy do branży finansowej webinary czy wystąpienia.

Rozwój polskiej gospodarki oraz związane z nim zmiany przepisów stworzyły wiele szans na rozwój podmiotów finansowych. Z drugiej jednak strony, rynek finansowy charakteryzuje się silną konkurencją, która powoduje konieczność poszukiwania nieoczywistych rozwiązań. które pozwolą utrzymać pozycję na coraz bardziej wymagającym rynku usług finansowych w Polsce.

Nowości podatkowe dla sektora finansowego

Rozwiązaniami, które mogą pomóc spółkom sektora finansowego w utrzymaniu lub nawet umocnieniu pozycji rynkowej są często narzędzia podatkowe. To dzięki nim spółki są w stanie zaoszczędzić, a tym samym wyprzedzić konkurentów. Jednak ze względu na dynamikę zmian w polskim ustawodawstwie, bycie na bieżąco ze wszystkimi nowinkami regulacyjnymi staje się dość trudne. Z tego względu, z pomocą przychodzą doradcy podatkowi, którzy dzielą się swoimi spostrzeżeniami z przedstawicielami sektora finansowego.

W związku ze zmianami opodatkowania VAT usług finansowych, jakie przewiduje Polski Ład, wspólnie ze Związkiem Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, organizujemy bezpłatne szkolenie online dla przedstawicieli branży finansowej. Podczas webinaru, który odbędzie się 16 listopada 2021 r. o godzinie 10:00, doradcy podatkowi Arena Advisory: Przemysław Roszkowski i Bartosz Mroczkowski poruszą zagadnienia takie jak:

  • „Polski Ład” – zmiany do ustawy o podatku od towarów i usług;
  • Grupy VAT – warunki i korzyści utworzenia;
  • Opodatkowanie VAT usług finansowych;
  • Czy i jak wzrosną obciążenia zarządów i specjalistów;
  • Alternatywne modele wynagradzania zarządów, specjalistów oraz kluczowych pracowników.

Zachęcamy firmy członkowskie Związku Przedsiębiorstw Finansowych do rejestracji i uczestnictwa w webinarze!

NEWSLETTER