Webinarium: Podatkowe due diligence, czyli standardowy raport przed nabyciem biznesu. Co należy wiedzieć?

24. 04. 2024
Podatki,Szkolenia i konferencje,Ulgi

Zwiększanie skali działalności poprzez przejęcia jest obecnie standardem rynkowym. Podatkowy przegląd due diligence to podstawowe badanie mające na celu zebranie kompleksowych informacji o nabywanym podmiocie. Stanowi zarazem potwierdzenie rzetelności danych finansowych nabywanego podmiotu. Decydując się na sporządzenie raportu podsumowującego zidentyfikowane ryzyka mogą Państwo nie tylko trafniej podjąć decyzję o zakupie, ale i sprawniej przeprowadzić proces transakcyjny. Zostanie przy tym zminimalizowany czas niezbędny na negocjacje. Z kolei z perspektywy sprzedającego zostaną ograniczone wątpliwości swojego kontrahenta.

Podczas webinaru eksperci omówią tytułowe zagadnienia pod kątem przepisów prawnych. Przedstawione zostaną także praktyczne przykłady.

Termin spotkania:

Czwartek 09 maja 2024 r. godzina 11:00

Agenda spotkania „Podatkowe due diligence, czyli standardowy raport przed nabyciem biznesu. Co należy wiedzieć?”:

Podczas spotkania zostaną omówione następujące tematy:

 • Czym jest podatkowy przegląd due diligence?
 • Co można zyskać przeprowadzając analizę rozliczeń nabywanego podmiotu?
 • W jakich okolicznościach warto przeprowadzić badanie?
 • Jakie obszary najczęściej podlegają badaniu due diligence?
 • Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia potransakcyjnego?

Odbiorcy szkolenia:

Szkolenie jest adresowane do:

 • członków zarządu,
 • właścicieli,
 • kadry zarządzającej podmiotów będących podatnikami podatku dochodowego,
 • dyrektorów finansowych,
 • specjalistów do spraw podatkowych,
 • księgowych,
 • pracowników działów finansowo-księgowych.

Korzyści z udziału w webinarium

Uczestnictwo w szkoleniu umożliwi zrozumienie sposobów zabezpieczenia swoich interesów podczas przejęć, zgodnie z powszechnie akceptowanymi standardami rynkowymi. Należy pamiętać, że obejmują one dodanie odpowiednich klauzul do umowy sprzedaży, które mogą ograniczyć odpowiedzialność nabywcy w określonych obszarach oraz poznanie, w jaki sposób wcześniejsza analiza rozliczeń podatkowych celu przejęcia może wpłynąć na wartość transakcji. Eksperci Arena Tax wskażą, które obszary rozliczeń podatkowych nabywanego podmiotu podlegają w szczególności badaniu w ramach procesu podatkowego due diligence oraz jakie dokumenty należy uzyskać, aby zminimalizować ryzyka związane z transakcją.

Zasady uczestnictwa:

Spotkanie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rejestracja. Szkolenie w języku polskim. Podczas rejestracji prosimy o korzystanie ze służbowego adresu email.

Prelegenci:

Dawid Zarębski
Radca prawny, Doradca podatkowy

Dawid posiada bogate doświadczenie zawodowe w reprezentowaniu klientów przed organami podatkowymi (m.in. w postępowaniach podatkowych, kontrolach celno – skarbowych, kontrolach podatkowych, czynnościach sprawdzających oraz w sprawach karno – skarbowych) a także w postępowaniach sądowo – administracyjnych. Partycypuje w bieżącym doradztwie podatkowym podmiotom krajowym i zagranicznym, w szczególności w zakresie VAT oraz podatku dochodowego od osób prawnych. Doradza w kwestiach odpowiedzialności karnej skarbowej.


Michał specjalizuje się w obszarze podatków dochodowych oraz opodatkowania międzynarodowego. Posiada bogate doświadczenie w zakresie wsparcia Klienta przy realizacji obowiązków związanych z raportowaniem schematów podatkowych (MDR), sporządzaniem dokumentacji defense file, a także przeprowadzaniem przeglądów podatkowych due diligence. Uczestniczył także w licznych projektach związanych z bieżącym doradztwem, reorganizacjami, compliance, kontrolami podatkowymi oraz postępowaniami. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

NEWSLETTER