Znaczenie sektora IT dla gospodarki i życia codziennego ulega ciągłemu wzmocnieniu. Zauważył to również polski rząd wprowadzając ciekawe rozwiązania podatkowe dla branży IT od 2022 r. takie jak np. korzystniejsze rozliczenia ulgi B+R czy też nowe ulgi możliwe do zastosowania. Z drugiej zaś strony obciążenia wynikające z Polskiego Ładu dla przedsiębiorców i ich pracowników nie ominą software house’ów, butikowych agencji tworzących aplikacje, firm programistycznych, czy ogólnopolskich korporacji IT. Może mieć to dodatkowy wpływ na presję podwyższania wynagrodzeń w i tak trudnym dla tej branży czasie na rynku pracy.

Czy Polski Ład uderzy w firmy IT?

Powszechne są glosy, że Polski Ład jest ciosem w branżę IT, który grozi ucieczką specjalistów za granicę. Często mówi się o tym, że polscy przedsiębiorcy mogą nie udźwignąć wprowadzanych obciążeń i nawet likwidować swoje biznesy. W obliczu tak wielu komunikatów o wydźwięku negatywnym, specjalistom z branży IT trudno jest stwierdzić, czy rzeczywiście będą zmuszeni do tak radykalnych kroków. Istnieje więc potrzeba usystematyzowania wiedzy i zapoznania się z praktycznymi konsekwencjami Polskiego Ładu przez informatyków.

Podatkowe szkolenie online dedykowane branży IT

Co Polski Ład zmienia w branży IT? Jakich nowych przepisów powinniśmy się spodziewać? Czy wykorzystując ulgi podatkowe, można niejako zrównoważyć obciążenia wynikające ze składki zdrowotnej? Odpowiedzi na te i inne pytania przedstawiciele branży IT uzyskają podczas bezpłatnego szkolenia online, organizowanego przez specjalistów Arena Tax, które odbędzie się 9 listopada o godzinie 10:00.

Na wydarzenie zapraszamy wszystkich przedstawicieli branży IT, którzy chcą dobrze przygotować się do rozliczeń podatkowych w 2022 r. oraz zatrzymać pracowników. Szkolenie w tym zakresie poprowadzą doradcy podatkowi Arena Advisory: Tax Partner Dominika Ramírez-Wołkiewicz oraz Tax Manager Bartosz Mroczkowski.

Agenda:

1. Kto w branży IT straci a kto zyska na Polskim Ładzie?

2. Ulgi podatkowe możliwe do zastosowania w branży IT od 2022 r.

  • ulga B+R/ IP Box – zmiany
  • ulga na innowacyjnych pracowników
  • ulga na ekspansję
  • ulga na robotyzację i inne ulgi

3. Dodatkowe obciążenia wynikające z Polskiego Ładu dla przedsiębiorców z sektora IT

  • zmiany w PIT i ZUS – składka zdrowotna
  • nowe obowiązki raportowe

4. Jak się przygotować do zmian?

5. Jak rozmawiać z pracownikami niezadowolonymi z dodatkowych obciążeń od 2022 r.?