Polski Ład dla branży dentystycznej. Wydarzenie z Dentametr.

20. 08. 2021
Podatki,Szkolenia i konferencje

Polski Ład to rządowy program reform na kolejne lata, budzący w ostatnim czasie wiele kontrowersji. Co najistotniejsze – dotyczy wszystkich podatników oraz ma wejść w życie już w 2022 roku. Jednak ze względu na długość (ok. 200 stron nowych przepisów oraz 200 stron uzasadnienia) i zawiłość projektu ustaw, przeanalizowanie go przez przedsiębiorców jest bardzo trudne i czasochłonne.

Co czeka lekarzy dentystów?

Jedną z grup zawodowych, której dotyczą zmiany związane z Nowym Ładem są medycy, w tym dentyści. Według danych Naczelnej Izby Lekarskiej na rok 2019, prawo wykonywania zawodu dentysty posiada w Polsce ponad 40 tysięcy osób. Jest to więc spora grupa medyków, często prowadzących własną działalność gospodarczą.

W związku z planowanym Nowym Ładem, stomatolodzy muszą zmierzyć się ze zmianami dotyczącymi karty podatkowej, ryczałtu czy składki zdrowotnej. Jak wygląda zatem sytuacja podatkowa dentystów w praktyce i czego mogą się oni spodziewać w kolejnym roku?

Mając na celu odpowiedzenie na powyższe pytanie, z pomocą dentystom przyszli doradcy podatkowi Arena Advisory. W odpowiedzi na liczne wątpliwości i niejasności dotyczące Nowego Ładu, zaangażowaliśmy się w webinarium organizowane wspólnie z platformą zakupową dla gabinetów stomatologicznych Dentametr.

W czwartek 19 sierpnia podczas wydarzenia pod tytułem „Polski Ład. Omówienie szczegółów – webinar z doradcą podatkowym dla lekarzy dentystów”, Tax Manager Arena Advisory Łukasz Kumkowski dokładnie omówił zmiany podatkowe dla lekarzy dentystów, które zostały przedstawione w projektach ustaw. Począwszy od głównych założeń Polskiego Ładu, poprzez wybrane zagadnienia dla branży medycznej, aż po przykładowe kalkulacje dotyczące opodatkowania dla stomatologów, nasz ekspert przedstawił w pigułce najważniejsze informacje dla branży.

Doradcy podatkowi dla przedsiębiorców

Był to jeden z kilkudziesięciu informacyjnych webinarów dla przedsiębiorców organizowanych przez Grupę Arena Advisory, a drugi dla branży dentystycznej zorganizowany wraz z firmą Dentametr. Wierzymy, że dzięki naszym bezpłatnym szkoleniom online, przedsiębiorcy zyskują specjalistyczną wiedzę pozwalającą na podejmowanie świadomych decyzji biznesowych w obliczu dynamicznie zmieniającego się rynku oraz coraz to nowych przepisów.

NEWSLETTER