Serdecznie zapraszamy do rejestracji na wrześniowe wydarzenia organizowane przez Grupę Arena Advisory. Wszystkie webinaria są bezpłatne, ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązuje rejestracja i weryfikacja zgłoszeń. Szczegółowe opisy wydarzeń wraz z agendami poniżej.

Ulga podatkowa dla nowych inwestycji – ile można zyskać?

7 września, godzina 12:00

Aby zachęcić przedsiębiorców do zwiększania liczby inwestycji realizowanych na terenie Polski, ustawodawca proponuje liczne ulgi i zwolnienia podatkowe, które szczególna popularnością cieszą się w działalności innowacyjnej, ale nie tylko.

Dotychczas, duże projekty inwestycyjne związane z działalnością produkcyjną, kwalifikujące się do uzyskania zwolnień podatkowych kojarzyły się przede wszystkim z działaniami realizowanymi w Specjalnych Strefach Ekonomicznych. Jednak od kilku lat, możliwości stosowania ulgi są dużo szersze dzięki wprowadzeniu tzw. Polskiej Strefy Inwestycji. Po wprowadzeniu tego instrumentu do polskiego porządku prawnego, podatnicy zyskali możliwość korzystania z ulgi w podatku dochodowym niezależnie od lokalizacji działalności gospodarczej. Korzystanie ze wsparcia umożliwia uzyskanie zwrotu wydatków poniesionych na rozwój firmy w formie odliczenia od podatku dochodowego nawet do 70% poniesionych kosztów. Dzięki dostosowaniu wymaganej wielkości inwestycji (progów wejścia), wsparcie jest dostępne nie tylko dla dużych przedsiębiorców , ale także dla średnich małych oraz mikro.

O tym, jakie są zasady przyznawania i rozliczania ulgi oraz jaki wpływ na wielkość pomocy mają planowany zmiany przepisów (w tym Polski Ład), opowie Państwu Aneta Saramak – Partner Zarządzający Arena Tax oraz Żaneta Gryka – Menedżer w Zespole Doradztwa Podatkowego.

Agenda:

 1. Limit zwrotu kosztów inwestycji na lata 2022-2027 – które regiony uzyskać decyzję do końca 2021 r., aby uzyskać wsparcie na korzystniejszych warunkach
 2. Nowe zasady rozliczania ulgi od 1 stycznia 2022 r. – projekt rozporządzenia w sprawie pomocy publicznej
 3. Jakie zmiany w uldze inwestycyjnej szykuje dla przedsiębiorców Nowy Ład?
 4. Kto zyska, a kto straci na zmianach?
 5. Czy nowe regulacje mają wpływ na dotychczas wydane decyzje?

Strategia podatkowa – nowy obowiązek sprawozdawczy.

15 września, godzina 10:00

Zasadniczo z dniem 31 grudnia 2021 r. upłynie termin publikacji informacji o realizowanej – przez największych podatników CIT oraz podatkowe grupy kapitałowe – strategii podatkowej za rok podatkowy 2020.

W związku z powyższym, doradcy podatkowi Dominika Ramírez-Wołkiewicz oraz Łukasz Kumkowski z Arena Tax przedstawią kluczowe aspekty związane z przygotowywaniem informacji o realizowanej strategii podatkowej oraz kluczowych procedur podatkowych.

Agenda:

 1. Podmioty obowiązane do przygotowania strategii podatkowej;
 2. Zakres przedmiotowy strategii podatkowej;
 3. Strategia podatkowa a brak określonych procedur podatkowych;
 4. Obowiązek publikacji strategii podatkowej;
 5. Sankcje za niewypełnienie ustawowych obowiązków w zakresie strategii podatkowej.

Polski Ład – co czeka przedsiębiorców?

20 września, godzina 11:00

W związku z zakończeniem konsultacji społecznych, zapraszamy na spotkanie online poświęcone podatkowemu projektowi ustawy wprowadzającej Nowy Polski Ład. Jakie konsekwencje dla przedsiębiorców przyniesie ze sobą Polski Ład i kiedy można spodziewać się wejścia zmian w życie? Kto zyska, a kto straci na nowych zasadach?

Webinar poprowadzą doradcy podatkowi Aneta Saramak, Łukasz Kumkowski i Bartosz Mroczkowski.

Agenda:

– Zmiany w PIT oraz ZUS

– Zmiany w VAT

– Zmiany w CIT

– Zmiany w ulgach podatkowych

– Zmiany w WHT

Ceny transferowe – ostatni dzwonek na wypełnienie obowiązków za rok 2020 i transakcje z rajami w 2021

22 września, godzina 10:00

Wrzesień to ostatni dzwonek na wypełnienie obowiązków z zakresu cen transferowych za rok 2020, żeby zdążyć na czas i mieć spokojne święta. Ponadto należy pamiętać, że rok 2020 był również okresem pandemii COVID-19, która wpłynęła na ceny transferowe. Tak więc z pozoru kolejny rok tych samych przepisów i analogiczne obowiązki jak rok wcześniej nie czynią go rokiem łatwiejszym.

Co podatnik musi przygotować o czym musi pamiętać – czyli mini check lista TP? Raje podatkowe od 2021 – czyli co tym razem wprowadził ustawodawca i jak to ugryźć? Co wprowadza Polski Ład w TP?

Na te pytania się postara się odpowiedzieć Justyna Żbikowska – Menedżer w Zespole Cen transferowych i Wycen

Agenda:

 • Przypomnienie obowiązków z zakresu cen transferowych za rok 2020, czyli kiedy sporządzić dokumentację, a kiedy istnieje możliwość zwolnienia, co oprócz dokumentacji podatnik musi złożyć
 • Odpowiedzialność – kto odpowiada, za co i jak się zabezpieczyć
 • Wpływ pandemii na ceny transferowe i obowiązki podatników – o czym należy pamiętać
 • Zamknięcie roku podatkowego 2020 – jak to zrobić, żeby nie zwariować
 • Rok 20201 w cenach transferowych, czyli transakcje z rajami podatkowymi
 • Jakie zmiany przewiduje Polski Ład w zakresie cen transferowych?