Od 1 stycznia 2022 roku żyjemy w nowej podatkowej rzeczywistości. Polski Ład to niewątpliwie jedna z największych reform systemu podatkowego od kilkunastu lat i choć wiele mówi się o utrudnieniach, z jakimi się wiąże, warto również przyjrzeć się nowym szansom na rozwój, jakie oferuje.

Monika Michalak, starszy konsultant podatkowy z Arena Tax, przybliżyła kilka innowacyjnych ulg podatkowych na łamach najnowszego wydania „Energii i Recyklingu”. Wśród nowych ulg znalazły się m.in. ulga na prototyp, która pozwala zmniejszyć koszty produkcji w przedsiębiorstwach. Kolejną wartą uwagi ulgą jest ulga na robotyzację, która ma na celu zachęcenie firm do unowocześniania procesów produkcyjnych. Następną nową ulgą jest ulga na innowacyjnych pracowników, zajmujących się pracą badawczo-rozwojową. Natomiast ulga na ekspansję ma zachęcić przedsiębiorstwa do rozszerzenia swoich działalności.

Na czym dokładnie polegają nowe ulgi? Jakie warunki trzeba spełnić, by z nich skorzystać? Ile można dzięki nim zaoszczędzić? O tym wszystkim w artykule Moniki w „Energii i Recyklingu”

Przeczytaj artykuł

O czasopiśmie

„Energia i Recykling” to pierwszy i jedyny polski miesięcznik, który zajmuje się zagadnieniem odnawialnych źródeł energii, recyklingu oraz gospodarką obiegu zamkniętego. Czasopismo ma na celu informować o nowinkach technologicznych oraz poszerzać wiedzę merytoryczną czytelników.