Webinar: Atrakcyjne narzędzie do planowania sukcesji biznesu – fundacja rodzinna

29. 05. 2023
Podatki,Szkolenia i konferencje,Ulgi

Z dniem 22 maja do polskich przepisów prawnych i podatkowych wprowadzono regulacje dotyczące fundacji rodzinnej.

Fundacja rodzinna jest nowym podmiotem prawa, który ma umożliwić przedsiębiorcom zabezpieczenie integralności biznesu i ułatwić skuteczną sukcesję przedsiębiorstwa.

Główne cechy fundacji rodzinnej to:

 • Stworzenie warunków do skutecznej i bezpiecznej sukcesji przedsiębiorstwa;
 • Zabezpieczenie i odizolowanie aktywów rodzinnych od ryzyk związanych z działalnością gospodarczą;
 • Możliwość prowadzenia niektórych rodzajów działalności gospodarczej z jednoczesnym zwolnieniem z opodatkowania dochodów generowanych na tych działalnościach (przykładowo najem i sprzedaż nieruchomości, obrót papierami wartościowymi, działalność finansowo).

Termin spotkania:

Wtorek 06.06.2023 r. godz. 11:00

Agenda spotkania ,,Atrakcyjne narzędzie do planowania sukcesji biznesu – fundacja rodzinna”:

 • Czym jest fundacja rodzinna i jaka może być jej rola?
 • Jak utworzyć fundację?
 • Kto może być fundatorem i jakie są jego uprawnienia?
 • Majątek fundacji,
 • Prowadzenie przez fundację działalności gospodarczej,
 • Beneficjenci fundacji i ich uprawnienia,
 • Organy fundacji,
 • Fundacja, a prawo do zachowku,
 • Likwidacja fundacji,
 • Opodatkowanie fundacji.

Odbiorcy szkolenia:

Szkolenie jest adresowane do przedsiębiorców prowadzących biznesy rodzinne oraz osób odpowiedzialnych za obsługę księgowo – podatkową firm rodzinnych. 

Zasady uczestnictwa:

Spotkanie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rejestracja. Szkolenie w języku polskim. Podczas rejestracji prosimy o korzystanie ze służbowego adresu email.

Prelegenci:

Doradca podatkowy

Bartosz od wielu lat wspiera swoich klientów w zakresie doradztwa podatkowego, przede wszystkim przy transakcjach restrukturyzacyjnych, obejmujących przejęcia, połączenia, podziały oraz transfery aktywów przedsiębiorstw polskich i zagranicznych, planowania podatkowego oraz międzynarodowego prawa podatkowego. Posiada doświadczenie w zakresie przeprowadzania i koordynacji projektów typu due diligence. Bartosz prowadzi także projekty z obszaru implementacji ulgi na działalność badawczo-rozwojową, IP Box oraz ulgi na nowe inwestycje. Zajmuje się również bieżącym doradztwem w zakresie podatku CIT, PIT, VAT oraz PCC. Obsługuje firmy z różnych branż, m.in.: IT, medycznej, budowlanej, nieruchomościowej, produkcyjnej oraz finansowej.
Bartosz uczestniczy jako prelegent w ogólnopolskich kongresach i warsztatach. Jest autorem komentarzy prasowych, artykułów i publikacji o tematyce podatkowej.
Ukończył finanse i rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie ze specjalizacją prawo podatkowe.

Agata Paul

Doradca podatkowy, Radca prawny

Agata specjalizuje się w doradztwie podatkowym związanym z obsługą procesów restrukturyzacyjnych tj. fuzje i przejęcia (M&A), podziały, przekształcenia, aporty, sprzedaże przedsiębiorstw i udziałów w spółkach kapitałowych oraz planowaniu podatkowym.

Posiada doświadczenie w bieżącym doradztwie podatkowym w zakresie podatków CIT, PIT, PCC, PON dla przedsiębiorców m.in. z branży energetycznej, wodno-kanalizacyjnej, produkcyjnej, budowlanej i nieruchomościowej.

Agata jest autorem komentarzy prasowych, artykułów i publikacji o tematyce podatkowej. Jest współautorem publikacji Zamknięcie roku 2021 (Wydawnictwo „Rachunkowość”, Warszawa 2021).

Wieloletni wykładowca m.in. Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Wcześniejsze doświadczenie zdobywała w dużej spółce audytorskiej oraz kancelariach prawnych.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Marii
Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

NEWSLETTER