W dynamicznym środowisku informatycznym, gdzie transakcje kontrolowane są często nieodłączną częścią codziennej działalności, zrozumienie i prawidłowe wypełnienie obowiązków związanych z cenami transferowymi jest niezwykle istotne. Z uwagi na nieuchronnie zbliżające się (skrócone) terminy na wypełnienie tych obowiązków, warto już teraz podjąć się tego wyzwania.
W ramach trzeciego spotkania z cyklu poświęconego cenom transferowym skupimy się na najważniejszych zagadnieniach, które warto wziąć pod uwagę przy wypełnianiu tych obowiązków, uwzględniając specyfikę branży IT. Przedstawimy harmonogram na wypełnienie obowiązków w zakresie cen transferowych za rok 2022 oraz podzielimy się praktycznymi wskazówkami dotyczącymi sporządzania dokumentacji oraz raportowania transakcji.
Termin spotkania:
Czwartek, 1 czerwca 2023 r. godzina 11:00.
Agenda spotkania / Ceny transferowe w branży IT – kluczowe aspekty i obowiązki za rok 2022:
- Przegląd głównych obowiązków z zakresu cen transferowych.
- Wskazówki dotyczące obowiązków dokumentacyjnych i raportowych.
- Prezentacja nowego kalendarza TP dla podatników z „normalnym” rokiem podatkowym oraz dla podatników z rokiem niestandardowym.
- Analiza charakterystycznych transakcji w branży IT, między innymi outsourcing usług IT, body leasing, transfer technologii, licencjonowanie oprogramowania.
Odbiorcy szkolenia:
Webinar jest adresowany do wszystkich podmiotów z branży IT, w szczególności:
- właścicieli i zarządzających przedsiębiorstwami,
- dyrektorów finansowych i księgowych,
- pracowników działów finansowo-księgowych,
- innych osób odpowiedzialnych za rozliczenia w podatku dochodowym i sporządzanie dokumentacji cen transferowych.
Zasady uczestnictwa:
Spotkanie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rejestracja. Szkolenie w języku polskim. Podczas rejestracji prosimy o korzystanie ze służbowego adresu email.
Prelegenci:
Justyna specjalizuje się w doradztwie podatkowym w zakresie cen transferowych. Posiada szerokie kompetencje zawodowe obejmujące przygotowywanie dokumentacji cen transferowych, doradztwo z zakresu cen transferowych dla spółek działających w grupach kapitałowych, a także sporządzanie umów i rozliczeń dotyczących usług wewnątrzgrupowych. Ponadto brała udział w wielu projektach due diligence.
Przed dołączeniem do zespołu Arena Tax, Justyna zdobywała doświadczenie zawodowe w zakresie cen transferowych i podatków zespole EY, Skanska oraz kancelarii prawniczej Magnusson.
Justyna jest absolwentką Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie na kierunku prawo oprócz tego ukończyła podyplomowe studium podatków i prawa podatkowego na Uniwersytecie Warszawski
Wiktor specjalizuje się w doradztwie podatkowym w zakresie cen transferowych, w szczególności w zakresie przeprowadzania analiz porównawczych. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje tworzenie modeli finansowych (w szczególności z wykorzystaniem metod cen transferowych na potrzeby ulgi IP BOX), tworzenie polityk finansowych dla grup kapitałowych, opracowywanie lokalnej oraz grupowej dokumentacji cen transferowych, wyceny przedsiębiorstw, wyceny instrumentów finansowych oraz obsługę finansowych baz danych.
Przed dołączeniem do zespołu Arena Tax Wiktor zdobywał doświadczenie zawodowe w zakresie cen transferowych w dedykowanym zespole Deloitte Centrum Analiz Porównawczych i Ekonomicznych.
Wiktor realizuje studia magisterskie na kierunku Zarządzanie Finansami Przedsiębiorstwa w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.