Pomimo możliwości skorzystania z ulgi IP Box począwszy od roku 2019 oraz wzrostu jej popularności wśród podatników to nadal stosowanie preferencyjnej 5% stawki podatku CIT ma miejsce głównie w przypadku sprzedaży kwalifikowanego IP.

Podczas webinarium chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na następujące kwestie:

 • W jakich sytuacjach można skorzystać z ulgi IP Box?
 • Czy też co kryje się pod magicznym zwrotem „IP zaszyte w cenie sprzedaży produktu bądź usługi”?
 • Na czym polega ustalenie wysokości IP uwzględnionego w cenie produktu lub usługi?

Dodatkowo w trakcie spotkania omówimy jak w praktyce może wyglądać rozliczenie ulgi IP Box.

O tym wszystkim będziemy Państwu opowiadać podczas naszego webinarium podatkowego, pod koniec, którego znajdzie się także miejsce na Państwa pytania.

Termin spotkania:

Czwartek, 16 marca 2023 r. godzina 11:00.

Agenda spotkania:

 1. Ogólne informacje dotyczące ulgi IP Box;
 2. Warunki skorzystania z ulgi IP Box – kto może skorzystać;
 3. Metody cen transferowych a ustalenie wysokość IP zaszytego w cenie sprzedaży produktu bądź usługi;
 4. Przykładowa kalkulacja oszczędności przy wdrożeniu ulgi IP Box;
 5. Omówienie jak w praktyce wygląda proces rozliczenia ulgi IP Box;
 6. Statystyki, czyli co liczby mówią o uldze IP Box.

Odbiorcy szkolenia:

Szkolenie adresowane w szczególności do:

 • właścicieli spółek;
 • dyrektorów finansowych;
 • pracowników działów finansowo-księgowych;
 • innych osób odpowiedzialnych za rozliczenia w podatku dochodowym.

Zasady uczestnictwa:

Spotkanie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rejestracja. Szkolenie w języku polskim.

Prelegenci:

Justyna Żbikowska-Sapko

Justyna specjalizuje się w doradztwie podatkowym w zakresie cen transferowych. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje przygotowywanie dokumentacji cen transferowych, doradztwo z  zakresu cen transferowych dla spółek działających w grupach kapitałowych, a także sporządzanie umów i rozliczeń dotyczących usług wewnątrz grupowych. Ponadto brała udział w projektach due diligence oraz w projektach wyceny przedsiębiorstw i aktywów. Od 2019 roku Justyna uczestniczy i zarządza projektami związanymi z wdrożeniem ulgi IP BOX, głównie w instytucjach finansowych.

Przed dołączeniem do zespołu Arena Tax Justyna zdobywała doświadczenie zawodowe w zakresie cen transferowych i podatków w zespole EY, Skanska oraz kancelarii prawniczej Magnusson.

Justyna jest absolwentką Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie na kierunku prawo. Ukończyła także podyplomowe studium podatków i prawa podatkowego na Uniwersytecie Warszawskim.

Wiktor Gołąbek

Wiktor specjalizuje się w doradztwie podatkowym w zakresie cen transferowych, w szczególności w zakresie przeprowadzania analiz porównawczych. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje tworzenie modeli finansowych (w szczególności z wykorzystaniem metod cen transferowych na potrzeby ulgi IP BOX), tworzenie polityk finansowych dla grup kapitałowych, opracowywanie lokalnej oraz grupowej dokumentacji cen transferowych, wyceny przedsiębiorstw,  wyceny instrumentów finansowych oraz obsługę finansowych baz danych.

Przed dołączeniem do zespołu Arena Tax Wiktor zdobywał doświadczenie zawodowe w zakresie cen transferowych w dedykowanym zespole Deloitte Centrum Analiz Porównawczych i Ekonomicznych.

Wiktor realizuje studia magisterskie na kierunku Zarządzanie Finansami Przedsiębiorstwa w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.