Koniec roku podatkowego niejednokrotnie stanowi wyzwanie dla osób zajmujących się rozliczeniami podatkowymi. Zmieniające się otoczenie prawne sprawia, że łatwo można przeoczyć nowe obowiązki podatkowe. Z tego też względu zapraszamy Państwa na webinarium, na który omówimy najważniejsze aspekty podatkowego zamknięcia roku.

Termin spotkania:

Środa, 7 grudnia 2022 r. godzina 11:00

Agenda spotkania:

1. CIT – kluczowe wymogi związane z zakończeniem roku podatkowego, w tym obowiązek sporządzenia informacji o realizowanej strategii podatkowej;

2. Ceny transferowe – kluczowe wymogi i termin ich realizacji;

3. Podatek u źródła – kluczowe aspekty związane ze stosowaniem oświadczeń WH-OSC i termin ich realizacji;

4. Podatek od towarów i usług

  • Rejestracja / mały podatnik
  • Rozliczenie miesięczne i kwartalne
  • Ulga na złe długi w VAT
  • Kalkulacja współczynnika VAT
  • Roczna korekta VAT
  • Spis z natury /derejestracja

Odbiorcy szkolenia:

Szkolenie jest adresowane w szczególności do dyrektorów finansowych oraz (głównych) księgowych reprezentujących przedsiębiorców.

Dlaczego ten temat?

Szybko zmieniająca się rzeczywistość podatkowa sprawia, że co raz trudniej nadążyć za nowościami, które zmieniają sposób prowadzenia dotychczasowych rozliczeń. Nie inaczej jest na koniec roku.

O najważniejszych obowiązkach związanych z zamknięciem roku dowiecie się Państwo z webinaru prowadzonego przez ekspertów Arena Advisory, w którym porozmawiamy o kluczowych obowiązkach ciążących na podatnikach w związku z zamknięciem roku podatkowego.

Zasady uczestnictwa:

Spotkanie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rejestracja. Szkolenie w języku polskim.

Prelegent:

Przemysław Roszkowski

Doradca podatkowy

Przemysław specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkiem od towarów i usług oraz w bieżącym doradztwie podatkowym. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje m.in. wsparcie w sprawach związanych z bieżącym funkcjonowaniem zagranicznych i polskich przedsiębiorstw działających w branżach FMCG, IT, logistycznej, energetycznej, zbrojeniowej oraz podmiotów z sektora publicznego. Prowadził liczne projekty obejmujące przeglądy podatkowe i doradztwo w zakresie strukturyzacji rozliczeń podatkowych oraz projekty związane z kalkulacją i odliczeniem podatku VAT. Przemysław brał również udział w realizacji projektów doradczych na rzecz instytucji finansowych, firm leasingowych oraz banków – zarówno komercyjnych, jak i banku centralnego.
Doświadczenie zdobywał w międzynarodowych spółkach doradztwa podatkowego EY oraz Deloitte. Przemysław ukończył wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim.

Łukasz Kumkowski

Doradca podatkowy, Radca prawny

Łukasz zajmuje się tematyką automatycznej wymiany informacji podatkowych (w tym zwłaszcza FATCA, CRS, MDR) oraz bieżącym doradztwem podatkowym. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje doradztwo dotyczące bieżącego funkcjonowania instytucji finansowych, zwłaszcza banków. Brał również udział w procesach due diligence dotyczących transakcji, których przedmiotem były nie tylko instytucje finansowe, ale także podmioty z branży niefinansowej, w szczególności spółki zaangażowane w pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych.
Łukasz pracował w renomowanych spółkach doradztwa podatkowego, należących do tzw. wielkiej czwórki. Jest współautorem komentarza do regulacji FATCA (FATCA. Komentarz, Wydawnictwo C.H. Beck, Warszawa 2017) oraz do ustawy o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami (Ustawa o wymianie informacji z innymi państwami. Komentarz, Wydawnictwo C.H.Beck, Warszawa 2021).
Absolwent prawa oraz Podyplomowego Studium Podatków i Prawa Podatkowego na Uniwersytecie Warszawskim.