Webinar: Ulga na ekspansję, czyli jak skorzystać na działaniach promocyjnych

16. 11. 2022
Podatki,Szkolenia i konferencje,Ulgi

Za 2022 r. podatnicy podatków dochodowych po raz pierwszy będą mogli skorzystać z ulgi prowzrostowej, potocznie określanej “ulgą na ekspansję”. Jest to jedno z najatrakcyjniejszych narzędzi wprowadzonych w ramach tzw. Polskiego Ładu, o którym zdecydowanie za mało się mówi. Pozwala ono na wygenerowanie oszczędności na wydatkach związanych z działaniami marketingowymi i promocyjnymi, które zdecydowana większość podatników rozwijających swój biznes ponosi. Na webinarze omówione zostaną w praktyczny sposób możliwości i zasady skorzystania z ulgi na ekspansję oraz dotychczasowe stanowiska organów podatkowych w tym zakresie.

Termin spotkania:

Środa 23.11.2022 r. (godz. 11:00)

Agenda spotkania:

  • Czym jest ulga na ekspansję i jaki był cel jej wprowadzenia?
  • Kto może z niej skorzystać?
  • Jakie są warunki skorzystania z ulgi?
  • W odniesieniu do jakich wydatków przysługuje ulga?
  • W jaki sposób skorzystać z ulgi?
  • Ile można zaoszczędzić na uldze na ekspansję?
  • Case study.
  • Czy i kiedy ulgę trzeba zwrócić?

Odbiorcy szkolenia:

Szkolenie jest adresowane do przedsiębiorców, kadry zarządzającej oraz osób odpowiedzialnych za rozliczenia w podatku dochodowym w podmiotach oferujących do sprzedaży wytworzone przez siebie produkty.

Zasady uczestnictwa:

Spotkanie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rejestracja. Szkolenie w języku polskim.

Prelegenci:

Bartosz Mroczkowski

Doradca podatkowy

Bartosz prowadzi projekty z obszaru implementacji ulg dla przedsiębiorców w tym ulgi na działalność badawczo-rozwojową, IP Box, ulgi na nowe inwestycje, na innowacyjnych pracowników, czy prowzrostowej.

Bartosz od wielu lat wspiera swoich klientów w zakresie doradztwa podatkowego, przy transakcjach restrukturyzacyjnych, obejmujących przejęcia, połączenia, podziały oraz transfery aktywów przedsiębiorstw polskich i zagranicznych, planowania podatkowego oraz międzynarodowego prawa podatkowego. Posiada doświadczenie w zakresie przeprowadzania i koordynacji projektów typu due diligence. Zajmuje się również bieżącym doradztwem w zakresie podatku CIT, PIT, VAT oraz PCC.

Agata Paul

Radca prawny, Doradca podatkowy

Agata uczestniczy w projektach z obszaru implementacji ulg dla przedsiębiorców w tym ulgi na działalność badawczo-rozwojową, IP Box, ulgi na nowe inwestycje, na innowacyjnych pracowników, czy prowzrostowej.

Agata wspiera klientów w planowaniu podatkowym oraz procesach restrukturyzacyjnych t.j. fuzje i przejęcia, podziały, przekształcenia, aporty, sprzedaże przedsiębiorstw i udziałów w spółkach kapitałowych.

Posiada doświadczenie w bieżącym doradztwie podatkowym w zakresie podatków CIT, PIT, PCC, PON.

NEWSLETTER