Webinar: Fundacja rodzinna, jako atrakcyjne narzędzie do planowania sukcesji biznesu

1. 12. 2022
Podatki,Szkolenia i konferencje,Ulgi

Na początek 2023 r. planowane jest wejście w życie przepisów regulujących, zupełnie nową w polskim prawie, instytucję fundacji rodzinnej. Projektowane zmiany zawierają wiele ciekawych i bardzo korzystanych rozwiązań zarówno z punktu widzenia regulacji prawnych, jak też zasad opodatkowania. Ustawodawca daje tym samym polskim podmiotom niepowtarzalną okazję, aby w bezpieczny i korzystny sposób uporządkować sprawy sukcesji w rodzinnych biznesach.

Termin spotkania:

Czwartek 08.12.2022 r. (godz. 11:00)

Agenda spotkania:

  • Czym jest fundacja rodzinna i jaka może być jej rola?
  • Jak utworzyć fundację?
  • Kto może być fundatorem i jakie są jego uprawnienia?
  • Majątek fundacji,
  • Prowadzenie przez fundację działalności gospodarczej,
  • Beneficjenci fundacji i ich uprawnienia,
  • Organy fundacji,
  • Fundacja, a prawo do zachowku,
  • Likwidacja fundacji,
  • Opodatkowanie fundacji.

Odbiorcy szkolenia:

Szkolenie jest adresowane do przedsiębiorców prowadzących biznesy rodzinne oraz osób odpowiedzialnych za obsługę księgowo – podatkową firm rodzinnych. 

Zasady uczestnictwa:

Spotkanie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rejestracja. Szkolenie w języku polskim.

Prelegenci:

Bartosz Mroczkowski

Doradca podatkowy

Bartosz od wielu lat wspiera swoich klientów w zakresie doradztwa podatkowego w zakresie planowania podatkowego także w zakresie sukcesji biznesu rodzinnego oraz przy transakcjach restrukturyzacyjnych obejmujących, przejęcia, połączenia, podziały oraz transfery aktywów przedsiębiorstw polskich i zagranicznych. Bartosz prowadzi projekty z obszaru implementacji ulg dla przedsiębiorców w tym ulgi na działalność badawczo-rozwojową, IP Box, ulgi na nowe inwestycje, na innowacyjnych pracowników, czy prowzrostowej. Posiada doświadczenie w zakresie przeprowadzania i koordynacji projektów typu due diligence.

Zajmuje się również bieżącym doradztwem w zakresie podatku CIT, PIT, VAT oraz PCC.

Agata Paul

Radca prawny, Doradca podatkowy

Agata wspiera klientów w planowaniu podatkowym także w zakresie sukcesji biznesu rodzinnego oraz przy procesach restrukturyzacyjnych t.j. fuzje i przejęcia, podziały, przekształcenia, aporty, sprzedaże przedsiębiorstw i udziałów w spółkach kapitałowych. Agata uczestniczy ponadto w projektach z obszaru implementacji ulg dla przedsiębiorców w tym ulgi na działalność badawczo-rozwojową, IP Box, ulgi na nowe inwestycje, na innowacyjnych pracowników, czy prowzrostowej. Posiada doświadczenie w bieżącym doradztwie podatkowym w zakresie podatków CIT, PIT, PCC, PON.

NEWSLETTER