Webinar: Czy z ulgi B+R i ulgi na innowacyjnych pracowników można korzystać zamiennie?

31. 10. 2023
Podatki,Szkolenia i konferencje,Ulgi

Od 2022 r. zwiększyło się portfolio ulg podatkowych, z których mogą skorzystać podatnicy. Jedną z nich jest ulga na innowacyjnych pracowników. Ulga ta została wprowadzona z myślą o podatnikach, którzy nie mogą efektywnie skorzystać z ulgi B+R.

Jaka jest różnica między ulgą B+ R, a ulgą na innowacyjnych pracowników?

Jak ustalić koszty kwalifikowane na potrzeby obydwu ulg?

O czym trzeba wiedzieć planując skorzystanie z ulgi na innowacyjnych pracowników?

O tym i wielu innych kwestiach powiemy Państwu podczas naszego webinaru podatkowego, gdzie zaprezentujemy zakresy i zasady korzystania z ulgi B+R oraz ulgi na innowacyjnych pracowników.

Termin spotkania:

Czwartek 9.11.2023 r. godz. 11:00

Agenda spotkania ,,Czy z ulgi B+R i ulgi na innowacyjnych pracowników można korzystać zamiennie?”:

Przedstawimy zasady działania, korzyści wynikające z wdrożenia oraz przykłady zastosowania następujących ulg:

  • Ulga B+R jako punkt wyjścia do skorzystania z ulgi na innowacyjnych pracowników.
  • Kto i kiedy może skorzystać z ulgi na innowacyjnych pracowników?
  • Czy koszty kwalifikowane na potrzeby obydwu ulg ustala się analogicznie?
  • W jakim terminie można rozliczyć ulgę B+R, a kiedy ulgę na innowacyjnych pracowników?
  • Czy z obydwu ulg można korzystać wstecz?
  • Czy z ulgi B+R i ulgi na innowacyjnych pracowników można korzystać zamiennie?

Odbiorcy szkolenia:

Szkolenie adresowane jest w szczególności do:

  • Właścicieli i kadry zarządzającej podmiotów będących podatnikami podatku od nieruchomości,
  • dyrektorów finansowych,
  • głównych księgowych,
  • specjalistów do spraw podatkowych,
  • pracowników działów finansowo-księgowych.

Korzyści płynące z uczestnictwa w webinarze ,,Czy z ulgi B+R i ulgi na innowacyjnych pracowników można korzystać zamiennie? :

Uczestnictwo w szkoleniu pozwoli Państwu na zrozumienie mechanizmu ulgi B+R oraz ulgi na innowacyjnych pracowników. Ulgi te przy odpowiednim zastosowaniu pozwalają na wygenerowanie znacznych oszczędności podatkowych, w wielu przypadkach nawet do zera.

Zasady uczestnictwa:

Spotkanie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rejestracja. Szkolenie w języku polskim. Podczas rejestracji prosimy o korzystanie ze służbowego adresu email.

Prelegenci:

Doradca podatkowy, Radca prawny

Agata specjalizuje się w problematyce planowania podatkowego ze szczególnym uwzględnieniem procesów restrukturyzacyjnych tj. fuzje i przejęcia (M&A), podziały, przekształcenia, aporty, sprzedaże przedsiębiorstw i udziałów w spółkach kapitałowych.

Agata uczestniczy także w projektach z obszaru implementacji ulg podatkowych m.in. ulgi na działalność badawczo-rozwojową, ulgi na innowacyjnych pracowników, IP Box. Ponadto Agata wspiera klientów w zakresie kompleksowych audytów w podatku od nieruchomości.

Posiada doświadczenie w bieżącym doradztwie podatkowym w zakresie podatków CIT, PIT, PCC, PON dla przedsiębiorców m.in. z branży energetycznej, wodno-kanalizacyjnej, produkcyjnej, budowlanej, nieruchomościowej i informatycznej. Jest autorem komentarzy prasowych, artykułów i publikacji o tematyce podatkowej oraz współautorem publikacji „Zamknięcie roku 2022” (Wydawnictwo „Rachunkowość”, Warszawa 2022). Wieloletni wykładowca; m.in. dla Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Piotr specjalizuje się w doradztwie podatkowym w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych. Zaangażowany był w szereg projektów związanych m.in. z bieżącym doradztwem podatkowym w zakresie podatków CIT, PIT oraz VAT, kalkulacjami podatkowymi, przeglądami podatkowymi w zakresie CIT oraz implementacją ulgi podatkowych, w szczególności ulgi na działalność badawczo-rozwojową oraz IP Box.

Przed dołączeniem do zespołu Arena Tax, Piotr zdobywał doświadczenie zawodowe
w zespole Corporate Tax w międzynarodowej firmie doradztwa podatkowego PwC, gdzie był odpowiedzialny przede wszystkim za bieżące doradztwo podatkowe dla polskich zagranicznych podmiotów z branży m.in. chemicznej, usługowej
i produkcyjnej.

Piotr jest absolwentem Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
na kierunku ekonomia, ukończył również studia podyplomowe z zakresu fuzji i przejęć w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

NEWSLETTER