Od 2022 r. zwiększyło się portfolio ulg podatkowych, z których mogą skorzystać podatnicy. Lista ulg uległa znacznemu rozszerzeniu, dając przedsiębiorcom zdecydowanie większe możliwości do skorzystania z preferencji podatkowych. Dodatkowo ulgi, które już działają w polskim prawie podatkowym od kilku lat mogą być jeszcze bardziej korzystne. Pojawiły się również wątpliwości jak skutecznie łączyć ulgi, które na pierwszy rzut oka zdają się obejmować swoim zakresem ten sam obszar działań podatników.

Jak więc zapłacić niższe podatki?

Na czym polegają zmiany w uldze B+R?

Jak działa ulga na prototyp?

Jak najlepiej z nich skorzystać?

O tym wszystkim powiemy Państwu podczas naszego webinaru podatkowego, gdzie zaprezentujemy zakres ulgi B+R oraz ulgi na prototyp oraz ich łącznej implementacji.

Termin spotkania:

Czwartek 26.10.2023 r. godz. 11:00

Agenda spotkania ,,Ulga B+R a ulga na prototyp – czy jedna wyklucza drugą?”:

Przedstawimy zasady działania, korzyści wynikające z wdrożenia oraz przykłady zastosowania następujących ulg:

  • Ulga B+R,
  • Ulga na prototyp.

Omówimy również działania odbywające się na styku dwóch powyższych ulg oraz wątpliwości z tym związane.

Odbiorcy szkolenia:

Szkolenie adresowane jest w szczególności do:

  • właścicieli,
  • dyrektorów finansowych,
  • osób odpowiedzialnych za rozliczenia w podatku dochodowym w przedsiębiorstwach produkcyjnych (w tym ze szczególnym uwzględnieniem produkcji na indywidualne zamówienia klienta),
  • głównych księgowych,
  • przedsiębiorców ponoszących wydatki na produkcję próbną.

Korzyści płynące z uczestnictwa w webinarze ,, Ulga B+R a ulga na prototyp – czy jedna wyklucza drugą?”:

Uczestnictwo w szkoleniu pozwoli Państwu na zapoznanie się z zakresem ulgi B+R oraz ulgi na prototyp, które przy odpowiednim zastosowaniu oraz połączeniu pozwalają na wygenerowanie znacznych oszczędności podatkowych. Ponadto, omawiane rozwiązania wielu przedsiębiorstwom pozwolą na obniżenie zobowiązania w podatku dochodowym nawet do zera.

Zasady uczestnictwa:

Spotkanie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rejestracja. Szkolenie w języku polskim. Podczas rejestracji prosimy o korzystanie ze służbowego adresu email.

Prelegenci:

Doradca podatkowy

Bartosz od wielu lat wspiera swoich klientów w zakresie doradztwa podatkowego, przede wszystkim przy transakcjach restrukturyzacyjnych, obejmujących przejęcia, połączenia, podziały oraz transfery aktywów przedsiębiorstw polskich i zagranicznych, planowania podatkowego oraz międzynarodowego prawa podatkowego. Posiada doświadczenie w zakresie przeprowadzania i koordynacji projektów typu due diligence. Bartosz prowadzi także projekty z obszaru implementacji ulgi na działalność badawczo-rozwojową, IP Box oraz ulgi na nowe inwestycje. Zajmuje się również bieżącym doradztwem w zakresie podatku CIT, PIT, VAT oraz PCC. Obsługuje firmy z różnych branż, m.in.: IT, medycznej, budowlanej, nieruchomościowej, produkcyjnej oraz finansowej.
Bartosz uczestniczy jako prelegent w ogólnopolskich kongresach i warsztatach. Jest autorem komentarzy prasowych, artykułów i publikacji o tematyce podatkowej.
Ukończył finanse i rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie ze specjalizacją prawo podatkowe.

Piotr specjalizuje się w doradztwie podatkowym w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych. Zaangażowany był w szereg projektów związanych m.in. z bieżącym doradztwem podatkowym w zakresie podatków CIT, PIT oraz VAT, kalkulacjami podatkowymi, przeglądami podatkowymi w zakresie CIT oraz implementacją ulgi podatkowych, w szczególności ulgi na działalność badawczo-rozwojową oraz IP Box.

Przed dołączeniem do zespołu Arena Tax, Piotr zdobywał doświadczenie zawodowe
w zespole Corporate Tax w międzynarodowej firmie doradztwa podatkowego PwC, gdzie był odpowiedzialny przede wszystkim za bieżące doradztwo podatkowe dla polskich zagranicznych podmiotów z branży m.in. chemicznej, usługowej
i produkcyjnej.

Piotr jest absolwentem Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
na kierunku ekonomia, ukończył również studia podyplomowe z zakresu fuzji i przejęć w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.