Webinar: Ulga IP Box – 5% podatek w różnych branżach

16. 11. 2023
Podatki,Szkolenia i konferencje,Ulgi

Pomimo możliwości skorzystania z ulgi IP Box począwszy od roku 2019 oraz wzrostu jej popularności wśród podatników wciąż stosowanie preferencyjnej 5% stawki podatku CIT kojarzone jest głównie z przedsiębiorstwami z branży informatycznej. Przedsiębiorstwa z innych branż – również te prowadzące produkcję seryjną – mogą z powodzeniem stosować tę preferencję podatkową.

Podczas webinaru chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na następujące kwestie:

Kto i w jakich sytuacjach można skorzystać z ulgi IP Box?

Czym jest kwalifikowane prawo własności intelektualnej i jaki ma wpływ ma możliwość zastosowania ulgi IP Box?

Jak w praktyce może wyglądać rozliczenie ulgi IP Box?

O tym wszystkim opowiemy Państwu podczas naszego webinaru podatkowego, gdzie zaprezentujemy i omówimy kwestie związane z implementacją ulgą IP Box.

Termin spotkania:

Czwartek, 23 listopada 2023 r. godzina 11:00.

Agenda spotkania ,,Ulga IP Box – 5% podatek w różnych branżach”:

  • Ogólne informacje dotyczące ulgi IP Box.
  • Czym są kwalifikowane prawa własności intelektualnej?
  • Kategorie dochodów objętych preferencyjnym opodatkowaniem.
  • Warunki skorzystania z ulgi IP Box – kto może skorzystać?
  • Przykładowa kalkulacja oszczędności przy wdrożeniu ulgi IP Box.
  • Jak w praktyce wygląda proces rozliczenia ulgi IP Box?

Odbiorcy szkolenia:

Szkolenie adresowane jest w szczególności do:

  • właścicieli,
  • dyrektorów finansowych,
  • osób odpowiedzialnych za rozliczenia w podatku dochodowym w przedsiębiorstwach produkcyjnych (w tym przedsiębiorstw z produkcją seryjną),
  • firm z branży nowych technologii,
  • spółek programistycznych.

Zasady uczestnictwa:

Spotkanie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rejestracja. Szkolenie w języku polskim. Podczas rejestracji prosimy o korzystanie ze służbowego adresu email.

Prelegenci:

Doradca podatkowy

Bartosz od wielu lat wspiera swoich klientów w zakresie doradztwa podatkowego, przede wszystkim przy transakcjach restrukturyzacyjnych, obejmujących przejęcia, połączenia, podziały oraz transfery aktywów przedsiębiorstw polskich i zagranicznych, planowania podatkowego oraz międzynarodowego prawa podatkowego. Posiada doświadczenie w zakresie przeprowadzania i koordynacji projektów typu due diligence. Bartosz prowadzi także projekty z obszaru implementacji ulgi na działalność badawczo-rozwojową, IP Box oraz ulgi na nowe inwestycje. Zajmuje się również bieżącym doradztwem w zakresie podatku CIT, PIT, VAT oraz PCC. Obsługuje firmy z różnych branż, m.in.: IT, medycznej, budowlanej, nieruchomościowej, produkcyjnej oraz finansowej.
Bartosz uczestniczy jako prelegent w ogólnopolskich kongresach i warsztatach. Jest autorem komentarzy prasowych, artykułów i publikacji o tematyce podatkowej.
Ukończył finanse i rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie ze specjalizacją prawo podatkowe.

Piotr specjalizuje się w doradztwie podatkowym w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych. Zaangażowany był w szereg projektów związanych m.in. z bieżącym doradztwem podatkowym w zakresie podatków CIT, PIT oraz VAT, kalkulacjami podatkowymi, przeglądami podatkowymi w zakresie CIT oraz implementacją ulgi podatkowych, w szczególności ulgi na działalność badawczo-rozwojową oraz IP Box.

Przed dołączeniem do zespołu Arena Tax, Piotr zdobywał doświadczenie zawodowe
w zespole Corporate Tax w międzynarodowej firmie doradztwa podatkowego PwC, gdzie był odpowiedzialny przede wszystkim za bieżące doradztwo podatkowe dla polskich zagranicznych podmiotów z branży m.in. chemicznej, usługowej
i produkcyjnej.

Piotr jest absolwentem Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunku ekonomia, ukończył również studia podyplomowe z zakresu fuzji i przejęć w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

NEWSLETTER