Webinarium: Ulga na innowacyjnych pracowników – dlaczego warto się pospieszyć?

16. 01. 2024
Podatki,Szkolenia i konferencje,Ulgi

Od 2022 r. zwiększyło się portfolio ulg podatkowych, z których mogą skorzystać podatnicy. Jedną z nich jest ulga na innowacyjnych pracowników. Ulga ta została wprowadzona z myślą o podatnikach, którzy nie mogą efektywnie skorzystać z ulgi B+R.

Jaka jest różnica między ulgą B+ R a ulgą na innowacyjnych pracowników?

Jak ustalić koszty kwalifikowane na potrzeby obydwu ulg?

Dlaczego planując skorzystanie z ulgi na innowacyjnych pracowników warto jak najszybciej złożyć deklarację podatkową za ubiegły rok?

O tym i kilku innych kwestiach powiemy Państwu podczas naszego webinaru podatkowego, gdzie zaprezentujemy zakres i zasady korzystania ulgi na innowacyjnych pracowników, jak również ulgi B+R, która jest punktem wyjścia do jej zastosowania.

Termin spotkania:

Czwartek 25.01.2024 r., godz. 11:00

Agenda spotkania ,,Ulga na innowacyjnych pracowników – dlaczego warto się pospieszyć?”:

 • Ulga B+R jako punkt wyjścia do skorzystania z ulgi na innowacyjnych pracowników.
 • Kto i kiedy może skorzystać z ulgi na innowacyjnych pracowników?
 • Czy koszty kwalifikowane na potrzeby obydwu ulg ustala się analogicznie?
 • W jakim terminie można rozliczyć ulgę B+R, a kiedy ulgę na innowacyjnych pracowników?
 • Czy z obydwu ulg można korzystać wstecz?
 • Czy z ulgi B+R i ulgi na innowacyjnych pracowników można korzystać zamiennie?

Korzyści płynące z uczestnictwa w webinarium ,,Ulga na innowacyjnych pracowników – dlaczego warto się pospieszyć?”:

Uczestnictwo w szkoleniu pozwoli Państwu na zrozumienie mechanizmu ulgi B+R oraz ulgi na innowacyjnych pracowników. Ulgi te, przy odpowiednim zastosowaniu, pozwalają na wygenerowanie znacznych oszczędności podatkowych. Ponadto, omawiane rozwiązania wielu przedsiębiorstwom pozwolą na obniżenie zobowiązania w podatku dochodowym nawet do zera.

Odbiorcy szkolenia:

Webinar jest adresowany przede wszystkim do:

 • właścicieli i kadry zarządzającej,
 • dyrektorów finansowych,
 • głównych księgowych,
 • specjalistów do spraw podatkowych,
 • pracowników działów finansowo-księgowych.

Zasady uczestnictwa:

Spotkanie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rejestracja. Szkolenie w języku polskim. Podczas rejestracji prosimy o korzystanie ze służbowego adresu email.

Prelegenci:

Radca prawny, Doradca podatkowy

Agata specjalizuje się w problematyce planowania podatkowego ze szczególnym uwzględnieniem procesów restrukturyzacyjnych tj. fuzje i przejęcia (M&A), podziały, przekształcenia, aporty, sprzedaże przedsiębiorstw i udziałów w spółkach kapitałowych.

Agata uczestniczy także w projektach z obszaru implementacji ulg podatkowych m.in. ulgi na działalność badawczo-rozwojową, ulgi na innowacyjnych pracowników, IP Box. Ponadto Agata wspiera klientów w zakresie kompleksowych audytów w podatku od nieruchomości.

Posiada doświadczenie w bieżącym doradztwie podatkowym w zakresie podatków CIT, PIT, PCC, PON dla przedsiębiorców m.in. z branży energetycznej, wodno-kanalizacyjnej, produkcyjnej, budowlanej, nieruchomościowej i informatycznej. Jest autorem komentarzy prasowych, artykułów i publikacji o tematyce podatkowej oraz współautorem publikacji „Zamknięcie roku 2022” (Wydawnictwo „Rachunkowość”, Warszawa 2022). Wieloletni wykładowca; m.in. dla Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Piotr specjalizuje się w doradztwie podatkowym w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych. Zaangażowany był w szereg projektów związanych m.in. z bieżącym doradztwem podatkowym w zakresie podatków CIT, PIT oraz VAT, kalkulacjami podatkowymi, przeglądami podatkowymi w zakresie CIT oraz implementacją ulgi podatkowych, w szczególności ulgi na działalność badawczo-rozwojową oraz IP Box.

Przed dołączeniem do zespołu Arena Tax, Piotr zdobywał doświadczenie zawodowe
w zespole Corporate Tax w międzynarodowej firmie doradztwa podatkowego PwC, gdzie był odpowiedzialny przede wszystkim za bieżące doradztwo podatkowe dla polskich zagranicznych podmiotów z branży m.in. chemicznej, usługowej
i produkcyjnej.

Piotr jest absolwentem Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunku ekonomia, ukończył również studia podyplomowe z zakresu fuzji i przejęć w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

NEWSLETTER