Ulga B+R i ulga na robotyzację w branży farmaceutycznej – artykuł w Świat Przemysłu Farmaceutycznego

8. 04. 2021
Artykuły,Ulgi

Branża farmaceutyczna to jeden z sektorów o wyjątkowo szerokich możliwościach korzystania z ulg podatkowych ze względu na swoją innowacyjność. Przedsiębiorstwa farmaceutyczne od kilku lat chętnie korzystają z ulgi na działalność badawczo-rozwojową (B+R), a od połowy roku 2021 będą miały również możliwość skorzystania z uzupełniającej B+R ulgi na robotyzację.

Mechanizm działania obu ulg pozostaje podobny i opiera się na wsparciu przedsiębiorców od strony kosztowej w podatkach dochodowych. W przypadku ulgi na badania i rozwój, przedsiębiorstwa mogą dwukrotnie odliczyć wydatki poniesione na działalność badawczo-rozwojową, a w konsekwencji zapłacić niższy podatek dochodowy. Przy uldze na robotyzację, poziom odliczenia będzie mniejszy i wyniesie 50%.

Więcej o różnicach pomiędzy ulgą B+R oraz ulgą na robotyzację w branży farmaceutycznej przeczytać można w artykule Bartosza Mroczkowskiego – Tax Managera Arena Tax opublikowanego w najnowszym wydaniu kwartalnika Świat Przemysłu Farmaceutycznego. Zachęcamy do lektury wersji cyfrowej kwartalnika i zapoznania się z publikacją naszego eksperta na stronach 44-47, w której kompleksowo omawia zagadnienia ulg podatkowych wraz z przykładami.

NEWSLETTER