Webinar: Trendy w kontrolach i postępowaniach podatkowych oraz aktualna praktyka organów ścigania w sprawach karnych skarbowych

29. 08. 2023
Podatki,Aktualności firmowe,Artykuły,Szkolenia i konferencje

Z uwagi na zwiększenie się liczby kontroli na webinarze omówimy aktualne i spodziewane trendy w kontrolach i postępowaniach podatkowych. Przedstawione zostaną obecne obszary szczególnego zainteresowania organów podatkowych, a także przewidywania co do zagadnień, w stosunku do których w ocenie Arena Tax można w najbliższej przyszłości spodziewać się wzmożonych działań aparatu skarbowego. Dodatkowo, wobec faktu, iż w ostatnim czasie organy podatkowe i organy ścigania prowadzą zintensyfikowaną walkę z uszczupleniami podatkowymi, skierowaną nie tylko przeciwko spółkom, ale także członkom zarządów i pracownikom działów finansowych wskażemy aktualną praktykę organów ścigania w sprawach karnych/skarbowych.

Omówimy Państwu również jakie działania prewencyjne należy podejmować, aby minimalizować ryzyko pociągnięcia do odpowiedzialności karnoskarbowej oraz zalety posiadania wewnętrznych procedur ograniczających ryzyko odpowiedzialności karnej skarbowej.

Termin spotkania:

Czwartek 7.09.2023 r. godz. 11:00

Agenda spotkania ,,Trendy w kontrolach i postępowaniach podatkowych oraz aktualna praktyka organów ścigania w sprawach karnych skarbowych”:

 • Liczba kontroli fiskusa rośnie. Aktualne i spodziewane trendy w kontrolach i postępowaniach podatkowych,
 • Skarbówka szuka nowych argumentów – Podatnikom coraz trudniej udowodnić należytą staranność w rozliczaniu podatków – WHT,
 • Trendy w orzecznictwie NSA i WSA w sprawach podatkowych,
 • Aktualna praktyka organów ścigania w sprawach karnych skarbowych – kluczowe aspekty,
 • Jakie działania prewencyjne należy podejmować, aby minimalizować ryzyko pociągnięcia do odpowiedzialności karnoskarbowej?
 • Wewnętrzne procedury ograniczające ryzyko odpowiedzialności karnej skarbowej.

Odbiorcy szkolenia:

Szkolenie jest adresowane do:

 • członków zarządu,
 • dyrektorów finansowych,
 • głównych księgowych,
 • pracowników działów finansowo-księgowych,
 • wszystkich osób odpowiedzialnych za sprawy finansowe.

Zasady uczestnictwa:

Spotkanie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rejestracja. Szkolenie w języku polskim. Podczas rejestracji prosimy o korzystanie ze służbowego adresu email.

Prelegenci:

Radca prawny, Doradca podatkowy

Dawid posiada bogate doświadczenie zawodowe w reprezentowaniu klientów przed organami podatkowymi (m.in. w postępowaniach podatkowych, kontrolnych celno–skarbowych, kontrolach podatkowych i postępowaniach kontrolnych) oraz w postępowaniach sądowo – administracyjnych. Partycypuje w bieżącym doradztwie podatkowym podmiotom krajowym i zagranicznym, w szczególności w zakresie VAT oraz podatku dochodowego od osób prawnych. Doradza w kwestiach odpowiedzialności karnej skarbowej.
Karierę zawodową rozpoczął w jednej z czołowych międzynarodowych firm doradczych z Wielkiej Czwórki. Następnie stale podnosił swoje kwalifikacje zawodowe, doradzając klientom instytucjonalnym w zespołach prawa podatkowego w firmach konsultingowych, kancelariach prawnych oraz prowadząc własną praktykę prawną.
Dawid jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Piotr Krawczak specjalizuje się doradztwie podatkowym, ze szczególnym uwzględnieniem podatku dochodowego od osób prawnych oraz podatku od towarów i usług. Brał udział w przeglądach podatkowych zarówno w zakresie CIT jak i VAT. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje m.in. wsparcie w sprawach związanych z wdrażaniem ulg podatkowych (IP BOX i B+R), a także wsparcie w zakresie rozliczania podatku u źródła. Piotr posiada doświadczenie zawodowe w reprezentowaniu klientów przed organami podatkowymi oraz w postępowaniach sądowo – administracyjnych.

Przed dołączeniem do zespołu Arena Tax, Piotr zdobywał doświadczenie w kancelariach specjalizujących się w doradztwie podatkowym.

Piotr ukończył aplikację radcowską w OIRP prowadzoną przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych  w Warszawie i jest wpisany na listę radców prawnych.

NEWSLETTER