POLAGRA 2021 – relacja z wydarzenia

6. 10. 2021
Szkolenia i konferencje

Tegoroczna jesień obfituje w targi i konferencje zrzeszające polskich przedsiębiorców. Z wielką radością korzystamy z okazji, by po wielu miesiącach komunikacji zdalnej spotkać się z przedstawicielami środowiska biznesowego osobiście. Mając na celu zapewnienie wsparcia podatkowego dla biznesu, Arena Advisory czynnie uczestniczy w wydarzeniach dedykowanych poszczególnym branżom: jednym z nich były targi POLAGRA 2021 odbywające się w Poznaniu.

POLAGRA – specyfika wydarzenia

Targi POLAGRA to jedno z kluczowych wydarzeń branży spożywczej i HoReCa w Polsce.
W tegorocznych targach wzięli udział między innymi spółdzielnie mleczarskie, producenci mięsa, przedstawiciele przemysłu piekarniczego czy największy producent cukru w Europie.

Ekspozycja została zbudowana w oparciu o trzy równoległe salony: FOOD, FOODTECH oraz HORECA. Dzięki temu wydarzenie było bogate w kompleksowe rozwiązania dla sektora spożywczego począwszy od nowinek produktowych po najnowsze technologie optymalizacji produkcji. Ekspozycję współtworzyło liczne grono firm dostarczających maszyny i urządzenia, w tym kompletne linie produkcyjne, a także dostawcy systemów chłodniczych, filtrujących czy rozwiązań do konfekcjonowania i pakowania.

Poza przedstawianiem najnowszych rozwiązań, nawiązywaniem kontaktów biznesowych i eksperckimi wystąpieniami, w ramach POLAGRA 2021 odbyły się również warsztaty i konkursy takie jak:

  • Warsztaty kulinarne Master Class Show i Chefs Academy prowadzone przez wielokrotnie nagradzanych szefów kuchni;
  • Forum Piekarskie – Zdrowe Pieczywo;
  • Konkurs dla piekarzy Master Baker;
  • Konferencja Hotel Investors Meeting.

Formuła Targów

Tegoroczna formuła targów połączyła wydarzenia w przestrzeni wystawienniczej ze spotkaniami online, które odbywały się za pośrednictwem platformy internetowej opartej na działaniu sztucznej inteligencji wykorzystywanej w kojarzeniu partnerów biznesowych.

Doradcy podatkowi Arena Tax dla branży spożywczej

Na targach POLAGRA nie mogło zabraknąć prelegentów z Arena Advisory. Nasi eksperci podzielili się z przedsiębiorcami wiedzą na temat najważniejszych aspektów podatkowych dla branży spożywczej. Pierwszego dnia wydarzenia, w poniedziałek 4 października odbyły się dwie 30-minutowe prelekcje dla przedstawicieli branży spożywczej prowadzone przez doradców podatkowych Arena Tax:

  • „Ulga na robotyzację w przedsiębiorstwach branży spożywczej oraz opakowaniowej”  prelegent: Tax Managing Partner Aneta Saramak
  • „Producenci maszyn dla przemysłu spożywczego jako beneficjenci ulgi na działalność R&D”  prelegent: Tax Manager Bartosz Mroczkowski

POLAGRA to nie ostatnie targi, podczas których nasi doradcy zaprezentują podatkowe rozwiązania dla biznesu. Jeszcze w październiku będzie nas można spotkać w Poznaniu na Międzynarodowych Targach Ochrony Środowiska POLECO oraz w Warszawie podczas 20. Targów E-handlu. Zachęcamy do pozostawania na bieżąco i śledzenia wydarzeń wspierających przedsiębiorców – tej jesieni ku naszemu zadowoleniu jest ich naprawdę sporo.

NEWSLETTER