Webinar dla branży finansowej: Zmiany w VAT

7. 10. 2021
Szkolenia i konferencje,VAT

Co nowego dla branży finansowej?

Przedsiębiorcy działający w branży przywiązują dużą wagę do tego by sprzedaż ich usług, w jak najszerszym stopniu, korzystała ze zwolnienia z opodatkowania VAT. Podatek VAT, o ile występuje, stanowi zazwyczaj dodatkowy koszt dla podmiotów z branży finansowej. Z tego względu warto na bieżąco śledzić zmiany wprowadzane do ustawy o VAT.

A takich zmian w ostatnim czasie nie brakuje: przedsiębiorcy muszą liczyć się z wdrożeniem Krajowego Systemu e-Faktur, czy wejściem w życie przepisów dotyczących tzw. SLIM VAT 2. To jednak nie wszystko, planowane wprowadzenie nowych zasad opodatkowania VAT transakcji finansowych oraz rozliczanie w ramach grup VAT, są niewątpliwie istotne dla podmiotów z branży finansowej, które przy odpowiednim ich wykorzystaniu będą miały szanse zwiększyć swoją efektywność finansową oraz uprościć rozliczenia w grupie.

Nowe regulacje VAT w pigułce

Jak najszybsze zgłębienie tematu zmian w opodatkowaniu usług finansowych jest dla przedsiębiorców bez wątpienia potrzebne. Ze względu na dobrowolny charakter części wprowadzanych zmian, warto już dziś zastanowić się który z dostępnych wariantów będzie najkorzystniejszy dla danej spółki. W takiej sytuacji zawsze warto wysłuchać opinii eksperta, który w przystępny sposób przekaże najważniejsze informacje na temat nowych regulacji oraz rozwieje rodzące się wątpliwości.

Wiedzę w pigułce na temat zmian w VAT przedstawicielom branży finansowej przekażą doradcy podatkowi Arena Tax. Już 28 października o godzinie 10:00 zapraszamy na bezpłatne webinarium pod tytułem „Nowe korzyści dla instytucji finansowych w kontekście planowanych zmian do ustawy o VAT”. Tax Partner Dominika Ramirez-Wołkiewicz oraz Tax Manager Przemysław Roszkowski w przystępny i praktyczny sposób wyjaśnią jakie korzyści mogą płynąć dla przedsiębiorców z sektora finansowego w związku z wejściem w życie przepisów Polskiego Ładu w najbliższych miesiącach.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z agendą wydarzenia oraz rejestracji i uczestnictwa w szkoleniu.

Agenda:

  1. „Polski Ład” – zmiany do ustawy o podatku od towarów i usług
  2. Grupy VAT – warunki utworzenia, korzyści i wady rozwiązania dla podmiotów z branży finansowej
  3. Opodatkowanie VAT usług finansowych
  4. e-Faktury (KSeF)
  5. Pakiet Slim VAT-2
  6. Sescja Q&A

Prelegenci:

Dominika Ramírez-Wołkiewicz
Tax Partner

Radca prawny, licencjonowany doradca podatkowy, posiada ponad 19-letnie doświadczenie w doradztwie prawnym i podatkowymDominika jest ekspertem w zakresie opodatkowania działalności podmiotów gospodarczych. Posiada szerokie doświadczenie w zakresie kompleksowego wsparcia podatkowego podmiotów z branży finansowej, nowych technologii oraz FMCG, w ramach wdrażania ulg podatkowych, projektów planowania podatkowego, restrukturyzacji spółek w ramach grup kapitałowych, w tym z udziałem podmiotów zagranicznych. Posiada szerokie doświadczenie w zakresie kompleksowego wsparcia podatkowego, w ramach wdrażania ulg podatkowych, projektów planowania podatkowego, restrukturyzacji spółek w ramach grup kapitałowych, w tym z udziałem podmiotów zagranicznych.

Przemysław Roszkowski
Tax Manager

Licencjonowany doradca podatkowy, posiada ponad 8-letnie doświadczenie zawodowe związane z podatkiem od towarów i usług oraz bieżącym doradztwem podatkowym. Przemysław specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkiem od towarów i usług oraz w bieżącym doradztwie podatkowym. Prowadził liczne projekty obejmujące przeglądy podatkowe i doradztwo w zakresie strukturyzacji rozliczeń podatkowych oraz projekty związane z kalkulacją i odliczeniem podatku VAT. Przemysław brał również udział w realizacji projektów doradczych na rzecz instytucji finansowych, firm leasingowych oraz banków – zarówno komercyjnych, jak i banku centralnego.

Patroni wydarzenia:

NEWSLETTER