Europejska branża tworzyw sztucznych

Przemysł tworzyw sztucznych ma zasadnicze znaczenie dla gospodarki europejskiej. Producenci tworzyw sztucznych, przetwórcy i recyklerzy stanowią razem łańcuch wartości, który według raportu PlasticsEurope „Tworzywa – Fakty 2020” zatrudnia w Europie ponad 1,5 mln osób. Jest to branża charakteryzująca się dynamicznym wzrostem, innowacyjnością oraz ogromnym potencjałem dostosowywania się do coraz to nowych potrzeb społeczeństwa.

Ze względu na bardzo szerokie zastosowanie tworzyw sztucznych, postęp technologiczny oraz wzrastające znaczenie roli sektora w Europie, bardzo istotną kwestią pozostaje bycie na bieżąco z branżowymi nowinkami. Idealną okazją, by uzyskać najnowsze informacje są targi branżowe – a najbliższe już w przyszłym tygodniu!

PLASTPOL 2021 – Co? Gdzie? Kiedy?

PLASTPOL, a właściwie XXV Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy odbędą się w dniach 21-23 września w Kielcach. Jest to jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w Europie, szczególnie biorąc pod uwagę ograniczone możliwości organizacji targów podczas pandemii. Według informacji organizatora, na wydarzeniu pojawi się ponad 300 wystawców z 18 krajów.

Co w programie?

Pierwszy i drugi dzień targów będą poświęcone konferencjom i warsztatom, podczas gdy dzień trzeci w całości będzie skupiał się na interakcji pomiędzy wystawcami a uczestnikami wydarzenia. Zaplanowane są liczne seminaria, na których poruszone zostaną tematy takie jak:

  • Metody kontroli jakości tworzyw sztucznych
  • Nowoczesne technologie przechowywania komponentów
  • Branża tworzyw sztucznych w pandemii
  • Rozwój innowacyjności branży tworzyw sztucznych
  • Korzyści wdrażania GOZ w Polsce

Na targach poświęconych tworzywom sztucznym nie może zabraknąć tematu recyklingu. Priorytetem całego sektora staje się stawienie czoła globalnym wyzwaniom związanym z negatywnym wpływem trafiających do środowiska naturalnego odpadów tworzyw. W związku z tym, uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zgłębić temat podczas konferencji i warsztatów organizowanych przez Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu. Jak mówią organizatorzy, konferencja ma stanowić dowód na to, że potrzebna, ale i możliwa jest współpraca i umocnienie wspólnych interesów organizacji ekologicznych i przemysłu tworzyw.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem targów Plastpol.

Arena Tax dla branży tworzyw sztucznych

Co ma wspólnego doradztwo podatkowe z tworzywami sztucznymi? Jak się okazuje, więcej niż można przypuszczać. Między innymi dzięki swojej innowacyjności i zaawansowaniu technologicznemu, branża tworzyw sztucznych posiada ogromny potencjał do zastosowania ulg podatkowych, czego nie wszyscy przedstawiciele sektora są świadomi.

Wychodząc naprzeciw potrzebom przedsiębiorców z branży tworzyw sztucznych, na targach Plastpol pojawi się doradca podatkowy Arena Tax. W ramach konferencji „Zamykamy Obiegi Surowców – tworzywa sztuczne. Innowacje”, przygotowywanej przez Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu, Tax Managing Partner Aneta Saramak wygłosi prelekcję pod tytułem „Ulgi podatkowe jako sposób na poprawę płynności finansowej”. Będzie to idealna okazja dla przedsiębiorców, aby zapoznać się ze sposobami na oszczędność podatkową swoich firm.