Forum Energii i Recyklingu – Arena Advisory Partnerem Merytorycznym

19. 10. 2020
Szkolenia i konferencje

Bez wątpienia odnawialne źródła energii (OZE) to w ostatnich latach jeden z najprężniej rozwijających się sektorów gospodarki na świecie. Proces ich propagowania i doskonalenia jest źródłem wielu innowacji oraz stymuluje wzrosty w branżach towarzyszących: transporcie, budownictwie czy magazynowaniu energii.

Również w Polsce toczą się coraz bardziej intensywne prace badawczo-rozwojowe nad nowymi technologiami, które pozwalają oszczędniej gospodarować energią elektryczną, jednak w gospodarce krajowej nie są one jeszcze stosowane na szeroką skalę. Jak wynika z badania Europejskiego Funduszu Leasingowego, choć małe i średnie polskie firmy orientują się w tematyce OZE, to 95% z nich z niej nie korzysta, a tylko 11% planuje to zmienić najczęściej myśląc o inwestycji w fotowoltaikę.

Wskutek tego, firmy z branży OZE – często z ogromnymi sukcesami – przenoszą działalność poza polskie granice. W takiej sytuacji, niezwykle ważną kwestią pozostaje rozpowszechnianie informacji i rozwiązań dotyczących odnawialnych źródeł energii w naszym kraju oraz zachęcanie przedsiębiorstw do korzystania z nich. Do popularyzacji i poszerzania wiedzy na temat OZE w Polsce przyczyniają się w dużej mierze targi i wydarzenia branżowe takie jak Forum Energii i Recyklingu.

Forum Energii i Recyklingu 2020 odbędzie się w dniach 21-22 października w ramach Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POL-ECO. Pierwszy dzień Forum poświęcony będzie w całości tematyce recyklingowej, drugi natomiast – energii odnawialnej. Tegoroczna edycja, ze względu na szczególną sytuację w kraju przybierze formę online i będzie miała miejsce za pośrednictwem platformy Zoom.

Dwudniowe, bezpłatne seminarium jakim jest FEiR od lat łączy osoby zainteresowane tematyką odnawialnych źródeł energii oraz nowoczesnych technik recyklingu odpadów. Daje szansę na pozyskanie specjalistycznej wiedzy, poznanie kluczowych zagadnień i opinii praktyków oraz naukowców. Forum umożliwia także dyskusję z ekspertami, a jednym z nich podczas tegorocznej edycji wydarzenia będzie Tax Partner Arena Advisory – Dominika Ramirez-Wołkiewicz, która poprowadzi prelekcję pod tytułem Odnawialne źródła energii a podatki – czy podatki mogą mieć wpływ na rozwój branży OZE?. Wykład rozpocznie się w czwartek 22 października o godzinie 12:50.

Uczestnictwo w Forum Energii i Recyklingu jest bezpłatne po wcześniejszej rejestracji poprzez formularz na stronie internetowej www.forum.energiairecykling.pl. Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego na podany adres mailowy zostanie przesłane potwierdzenie wraz z linkiem do transmisji online. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu oraz wysłuchania wypowiedzi eksperta Arena Advisory.

Podczas Forum Energii i Recyklingu zostaną poruszone również inne branżowe tematy:

  • ROP – nowe zasady rozszerzonej odpowiedzialności producenta
  • BDO – Baza Danych Odpadowych
  • Ekoprojektowanie
  • Recykling tworzyw sztucznych
  • Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny
  • Programy wsparcia rozwoju OZE
  • Prosumencka energetyka rozproszona
  • Biogaz i biomasa w walce o czyste powietrze
  • Boom na fotowoltaikę
  • Klastry energii, magazynowanie energii
NEWSLETTER