Jak skutecznie zamknąć rok podatkowy 2020 – szkolenie online z MMC Polska

19. 10. 2020
Szkolenia i konferencje

Jak skutecznie zamknąć rok podatkowy 2020 i bezpiecznie rozpocząć rok 2021 w obliczu zmian w CIT – praktyczna strona cen transferowych i ulg podatkowych

Już 6 listopada, Arena Advisory wspólne z MMC Polska, organizatorem najwyższej jakości spotkań biznesowych w Polsce, zaprasza na wyjątkowe szkolenie online pt. Jak skutecznie zamknąć rok podatkowy 2020 i bezpiecznie rozpocząć rok 2021 w obliczu zmian w CIT? 

Wśród omawianych tematów nie zabraknie zagadnień związanych z transakcjami restrukturyzacyjnymi, formularzem TP-R, sprawozdaniem z realizacji strategii podatkowej za 2021 rok, oświadczeniem o sporządzeniu lokalnej dokumentacji o cenach transferowych.

Program szkolenia:

9:30

Logowanie na platformę

BLOK I – Zamknięcie roku 2020

 • Transakcje restrukturyzacyjne i inne nietypowe transakcje poza księgami z perspektywy cen transferowych.
 • Formularz TP-R – zakres informacji i możliwość ich wykorzystania przez organy podatkowe.
 • Korekty cen transferowych a covid, rozliczenie CIT-8 za rok 2020.
 • APA a wyłączenie z art. 15e w zakresie kosztów niepodatkowych z tytułu nabycia usług wewnątrzgrupowych.
 • Exit tax.
 • Prowadzenie prac badawczo-rozwojowych jako sposób na zwiększenie rozpoznawalności na rynku, jak również możliwość zastosowania efektywnych rozliczeń podatkowych – wdrożenie instrumentów podatkowych (B+R i IP Box) na podstawie case study.

12:00

Przerwa

Blok II – Planowane zmiany w podatkach dochodowych a rozpoczęcie roku 2021

 • Sprawozdanie z realizacji strategii podatkowej za 2021 rok (polityka cen transferowych).
 • Rozszerzony zakres transakcji do udokumentowania począwszy od 2021 roku – badania beneficial ownera kontrahenta niepowiązanego.
 • Oświadczenie o sporządzeniu lokalnej dokumentacji o cenach transferowych a covid.
 • Ulga na robotyzację.
 • Opodatkowanie CIT spółek komandytowych.

Prelegenci:

Tax Managing Partner w Arena Tax. Joanna posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe, które obejmuje prowadzenie projektów dotyczących analiz benchmarkingowych, dokumentacji cen transferowych, polityki cen transferowych i przeglądów cen transferowych na rzecz przedsiębiorstw wielonarodowych oraz spółek notowanych na GPW. W swojej karierze Joanna dyrektorów finansowych międzynarodowych grup kapitałowych w obszarze sprawozdawczości cen transferowych w modelu Master File – Local File. Realizowała projekty w zakresie cen transferowych dla podatników podatku od osób prawnych polskich, ale również m.in. na rzecz podatników mających siedzibę w Niemczech, Holandii, Luksemburgu i we Włoszech. Współpracowała przy wnioskach dotyczących uprzednich umów cenowych (tzw. APA). Jej najważniejsze projekty w zakresie cen transferowych dotyczyły transakcji restrukturyzacyjnej o całkowitej wartości 256 mln euro. Joanna pracowała wcześniej dla jednego z większych włoskich banków oraz dla Ministerstwa Finansów we Włoszech, a w Polsce była częścią zespołu ds. cen transferowych w KPMG Polska oraz managerem podatkowym w polskiej firmie doradztwa podatkowego specjalizującej się w cenach transferowych. W Arena Advisory Joanna zarządza wyodrębnionym w ramach spółki Arena Tax zespołem cen transferowych i wycen, realizującym projekty z zakresu cen transferowych na całym świecie. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej (2002) na kierunkach zarządzanie oraz stosunki międzynarodowe oraz Forum Polsko-Niemieckiego przy Uniwersytecie w Moguncji. Joanna posługuje się biegle językiem angielskim, niemieckim i włoskim.

Tax Manager w Arena Tax. Agata zajmuje się kompleksowym doradztwem w kwestiach podatkowych, w szczególności w zakresie VAT oraz podatku dochodowego od osób prawnych, w tym cen transferowych, a także zagadnień związanych z odpowiedzialnością karną-skarbową osób odpowiedzialnych za rozliczenia podatkowe. Brała udział w licznych projektach z zakresu innowacyjności (IP Box oraz B+R), w szczególności dla branży technologicznej oraz produkcyjnej. Doradzała w trakcie wielu kontroli podatkowych i skarbowych, reprezentując klientów przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi, w tym również w zakresie ulg podatkowych oraz cen transferowych. Przed dołączeniem do zespołu Arena Tax, Agata pracowała w PwC oraz innych renomowanych spółkach doradztwa podatkowego, doradzając podmiotom działającym w branży IT, FMCG, nieruchomości, energetyki, logistyki i transportu. Absolwentka prawa na Uniwersytecie Warszawskim oraz Międzynarodowej Szkoły Prawa Podatkowego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Wiedniu. Obecnie doktorantka na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku prawo.

Kontakt w sprawie uczestnictwa:

Katarzyna Pleban

Director
Conferences & Trainings Department
M: +48 883 992 662
email: k.pleban[at]mmcpolska.pl

NEWSLETTER