Dobre strony Polskiego Ładu – jak wykorzystać ulgi podatkowe. Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna i Arena Tax

25. 08. 2021
Szkolenia i konferencje,Ulgi

Przedstawiony projekt przepisów podatkowych w ramach Polskiego Ładu to ponad 200-stu stronicowy dokument, w którym zawarto zmiany w różnych podatkach. Nowe przepisy to nie tylko zwiększenie obciążeń podatkowych. W gąszczu skomplikowanych, niekorzystnych dla przedsiębiorców przepisów można odnaleźć zmiany, które pozwolą osłodzić zapowiadane podwyżki podatków. Nowe ulgi podatkowe i modyfikacja już istniejących – odpowiednio wykorzystane – przynajmniej częściowo mogą zrekompensować przedsiębiorcom wpływ niekorzystnych zmian. Kto skorzysta z nowych rozwiązań?

Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna i Arena Tax zapraszają na bezpłatny, merytoryczny webinar dotyczący zastosowania ulg podatkowych. Wydarzenie już 23 września, początek godzina 10:00

Agenda

1 ) Ulga na działalność badawczo-rozwojową

Podstawy funkcjonowania, kluczowe zmiany, przykłady wykorzystania

2) Ulga na innowacyjnych pracowników

Zasady korzystania, założenia projektowe

3) Ulga IP Box

Podstawy funkcjonowania, kluczowe zmiany , przykłady wykorzystania

4) Ulga na prototyp

Zasady korzystania, założenia projektowe

5) Ulga na robotyzację

Zasady korzystania, założenia projektowe

Prelegent

Bartosz Mroczkowski
Doradca podatkowy

Licencjonowany doradca podatkowy (nr wpisu 12804). Bartosz posiada niemal 10-letnie doświadczenie w doradztwie podatkowym, ze szczególnym uwzględnieniem podatku dochodowego od osób prawych oraz ulg podatkowych.

Bartosz prowadzi liczne projekty z obszaru implementacji ulgi na działalność badawczo-rozwojową, IP Box oraz ulgi na nowe inwestycje. Od wielu lat wspiera swoich klientów także w zakresie doradztwa podatkowego, przede wszystkim przy transakcjach restrukturyzacyjnych, obejmujących przejęcia, połączenia, podziały oraz transfery aktywów przedsiębiorstw polskich i zagranicznych, planowania podatkowego oraz międzynarodowego prawa podatkowego. Posiada doświadczenie w zakresie przeprowadzania i koordynacji projektów typu due diligence.

Agnieszka Karczewska

Agnieszka posiada kilkuletnie doświadczenie w doradztwie podatkowym, głównie w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych, ze szczególnym uwzględnieniem praktycznego wykorzystania ulg podatkowych.

Specjalizuje się w implementacji ulgi badawczo-rozwojowej, ulgi IP BOX oraz ulgi na nowe inwestycje w różnych branżach i sektorach gospodarki, w tym m.in. w branży kosmetycznej, produkcyjnej, informatycznej czy finansowej.

Realizowała także projekty w zakresie bieżącego doradztwa podatkowego w obszarach CIT, PIT, VAT i PCC.

Posiada także certyfikat specjalisty ds. rachunkowości wydany przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Ukończyła finanse i rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie ze specjalizacją rachunkowość finansowa. Na wcześniejszym etapie kariery zawodowej związana z branżą bankową i finansową.

NEWSLETTER