Zaproszenie na webinar: Ceny transferowe – co nowego na 2021 i jak poradzić sobie z rokiem 2020?

4. 05. 2021
Szkolenia i konferencje,Ceny transferowe

Wkraczając w 2021 rok, podatnicy (jak co dwa lata) zostali przywitani przez ustawodawcę pewnymi zmianami w zakresie cen transferowych

Wydawałoby się – odlegle terminy – w cenach transferowych powodują chęć odpoczynku od tego tematu, jednak po zmianach jakie wprowadził ustawodawca, ceny transferowe należy wpisać na listę tematów bieżących już na stałe, a początek roku oprócz przygotowania sprawozdań finansowych, złożenia deklaracji podatkowych łączyć z obowiązkami w zakresie cen transferowych. Ponadto należy pamiętać, że rok 2020 to okres pandemii COVID-19, która również wpływa na ceny transferowe. Tak więc z pozoru nowy rok i analogiczne obowiązki jak w poprzednim roku nie czynią go rokiem łatwiejszym.

Jak więc przygotować się do wypełnienia obowiązków za rok 2020 w zakresie cen transferowych? Co nowego wprowadził ustawodawcą? O co pytali podatnicy w ostatnim czasie w interpretacjach indywidualnych? Czemu nie należy zostawiać wypełniania obowiązków „TP” na koniec ustawowych terminów?

Na te pytania się opowiedzą już 20 maja o godz. 10.00 eksperci zespołu Cen Transferowych i Wycen podczas bezpłatnego webinaru.

Agenda:

  • Przypomnienie obowiązków z zakresu cen transferowych za rok 2020, czyli kiedy sporządzić dokumentację, a kiedy istnieje możliwość zwolnienia, co oprócz dokumentacji podatnik musi złożyć
  • Odpowiedzialność – kto odpowiada, za co i jak się zabezpieczyć
  • Strategia podatkowa a ceny transferowe
  • Wpływ pandemii na ceny transferowe i obowiązki podatników – o czym należy pamiętać
  • Najnowsze interpretacje – podejście organów do przepisów obowiązujących od 1 stycznia 2019
  • Zamknięcie roku podatkowego 2020 – jak się do niego przygotować i czemu nie zostawiać wypełnienia obowiązków na ostatnią chwilę
  • Rok 20201 w cenach transferowych – co nowego czeka podatnika oraz czym w roku 2021 zaskoczył ustawodawca

Prelegenci:

Justyna Żbikowska
Transfer Pricing & Valuations Manager

Justyna specjalizuje się w doradztwie podatkowym w zakresie cen transferowych. Posiada szerokie kompetencje zawodowe obejmujące przygotowywanie dokumentacji cen transferowych, doradztwo z zakresu cen transferowych dla spółek działających w grupach kapitałowych, a także sporządzanie umów i rozliczeń dotyczących usług wewnątrzgrupowych. Ponadto brała udział w wielu projektach due diligence.

Przed dołączeniem do zespołu Arena Tax, Justyna zdobywała doświadczenie zawodowe w zakresie cen transferowych i podatków zespole EY, Skanska oraz kancelarii prawniczej Magnusson.

NEWSLETTER