Webinar: Rozliczenie CIT 2020 – wyzwania i możliwości związane z przygotowaniem zeznania.

7. 05. 2021
Szkolenia i konferencje,CIT

Arena Advisory zaprasza na webinar Rozliczenie CIT:  wyzwania i możliwości związane z przygotowaniem zeznania.  Na jakie kwestie zwracają uwagę organy skarbowe?

Termin: 27.05.2021 r.

Godzina: 11:00

Udział: bezpłatny, wymagana rejestracja

Rok 2020  był niewątpliwie czasem dużych zmian gospodarczych. Utrudnienia związane z pandemią COVID-19 do tej pory dają się we znaki wielu przedsiębiorstwom. Ograniczenia w handlu i świadczeniu usług mogły negatywnie odbić się na wynikach finansowych za rok 2020. Do tego dochodzą trudności organizacyjne związane z pracą zdalną a ciągłe zmiany przepisów podatkowych nie ułatwiają życia przedsiębiorcom.

Zbliżający się (przedłużony) termin na rozliczenie CIT 2020, który upływa 30 czerwca 2021 r. jest zatem dużym wyzwaniem dla podatników. Jednak jest to również okazja aby dokładniej przyjrzeć się swojej działalności gospodarczej pod katem potencjalnych korzyści podatkowych jakie niosą nowo wprowadzone przepisy w zakresie podatku dochodowego. Jak podnieść efektywność swoich rozliczeń z fiskusem? O tym opowiemy w czasie naszego webinarium.

Przygotowując rozliczenie CIT 2020 należy tez pamiętać o możliwości otrzymania wezwania do złożenia wyjaśnień lub nawet wszczęcia kontroli podatkowej. Wszelkie niestandardowe lub jednorazowe zdarzenia mające wpływ na wynik podatkowy mogą zwiększać ryzyko pojawienia się pytań ze strony urzędu skarbowego. Nie bez znaczenia przy kontrolach pozostaje kwestia korzystania z programów pomocowych w związku ze skutkami COVID-19. Z tego względu, druga cześć naszego webinarium będzie poświęcona tematyce aktualnych i spodziewanych trendów w kontrolach (podatkowych i celno – skarbowych) i postępowaniach podatkowych.

Agenda:

  • Na jakie zmiany w przepisach należy zwrócić szczególną uwagę podczas przygotowywania rocznego rozliczenia CIT?
  • Możliwości obniżenia należnego CIT z wykorzystaniem rozwiązań ustawowych
  • Rozliczenia z podmiotami powiązanymi w świetle najnowszej praktyki podatkowej (podatek u źródła, koszty usług niematerialnych oraz korekty cen transferowych)
  • Jakich działań ze strony organów podatkowych można się spodziewać po złożeniu rocznego zeznania CIT?
  • Które podmioty (branże) są szczególnie narażone na kontrole?
  • O co najczęściej pytają urzędy skarbowe podczas kontroli i czynności sprawdzających?
  • Dokumenty i procedury ograniczające ryzyko podatkowe.

Prelegenci:

Żaneta Gryka
Tax Manager

Licencjonowany doradca podatkowy, specjalizuje się w sprawach związanych z raportowaniem podatkowym dla polskich oraz zagranicznych podmiotów. Prowadziła liczne projekty w obszarze VAT, CIT oraz WHT związane z kalkulacją podatków i ich rozliczeniem, a także odzyskiwaniem nadpłat. Zajmowała się również kwestiami raportowania MDR oraz obowiązkami raportowymi w zakresie cen transferowych.
Wspierała klientów w trakcie kontroli i czynności sprawdzających, prowadziła przeglądy podatkowe oraz uczestniczyła w projektach z zakresu wdrożenia JPK oraz VDEK. W ramach swojego doświadczenia zawodowego, miała okazję współtworzyć nowe narzędzia i procesy usprawniające świadczenie usług raportowania podatkowego (VDEK, TPR, CIT).

Dawid Zarębski
Senior Tax Consultant

Radca prawny, licencjonowany doradca podatkowy. Posiada ponad 12-letnie, bogate doświadczenie zawodowe w reprezentowaniu klientów przed organami podatkowymi (m.in. w postępowaniach podatkowych, kontrolnych celno–skarbowych, kontrolach podatkowych i postępowaniach kontrolnych) oraz w postępowaniach sądowo – administracyjnych. Partycypuje w bieżącym doradztwie podatkowym podmiotom krajowym i zagranicznym, w szczególności w zakresie VAT oraz podatku dochodowego od osób prawnych. Doradza w kwestiach odpowiedzialności karnej skarbowej.

NEWSLETTER