Webinarium: Strategie finansowe dla producentów maszyn. Przegląd najkorzystniejszych ulg podatkowych.

15. 04. 2024
Podatki,Szkolenia i konferencje,Ulgi

Od 2022 r. zwiększyło się portfolio ulg podatkowych, z których mogą skorzystać producenci maszyn. Lista ulg uległa znacznemu rozszerzeniu, dając przedsiębiorcom zdecydowanie większe możliwości do skorzystania z preferencji podatkowych zarówno w zakresie ekspansji, automatyzacji procesów produkcji, rozwoju nowych produktów, jak i wsparcia innowacyjnych pracowników. Dodatkowo ulgi, które już działają w polskim prawie podatkowym od kilku lat mogą być jeszcze bardziej korzystne.

Podczas webinarium podatkowego zaprezentujemy przegląd ulg podatkowych. Odpowiemy także na pytania:

Jak zapłacić niższe podatki?

Na czym polegają zmiany w ulgach już obowiązujących?

Jak działają nowe ulgi?

Jak najlepiej z nich skorzystać?

O tym wszystkim będziemy Państwu opowiadać podczas naszego webinarium. Na końcu będzie również przestrzeń na Państwa pytania.

Termin spotkania:

Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. godzina 11:00.

Agenda spotkania ,,Strategie finansowe dla producentów maszyn. Przegląd najkorzystniejszych ulg podatkowych.”:

Przedstawimy zasady działania i korzyści dla producentów maszyn wynikające z wdrożenia oraz przykłady zastosowania następujących ulg:

  • Ulga B+R,
  • Ulga na innowacyjnych pracowników,
  • Ulga na robotyzację,
  • Ulga na prototyp,
  • Ulga na ekspansję.

Odbiorcy szkolenia:

Szkolenie z przeglądu ulg podatkowych jest adresowane w szczególności do:

  • właścicieli,
  • dyrektorów finansowych,
  • osób odpowiedzialnych za rozliczenia w podatku dochodowym w przedsiębiorstwach produkujących różnego rodzaju maszyny,
  • przedsiębiorców z branży producentów maszyn ponoszący wydatki na nabycie robotów przemysłowych, przeprowadzenie próbnej produkcji i wprowadzenie na rynek nowego produktu czy też ponoszący wydatki związane z rozszerzeniem rynków zbytu swoich produktów poprzez np. uczestnictwo w targach lub działania promocyjne.

Zasady uczestnictwa:

Spotkanie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rejestracja. Szkolenie w języku polskim. Podczas rejestracji prosimy o korzystanie ze służbowego adresu email.

Prelegenci:

Piotr specjalizuje się w doradztwie podatkowym w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych. Zaangażowany był w szereg projektów związanych m.in. z bieżącym doradztwem podatkowym w zakresie podatków CIT, PIT oraz VAT, kalkulacjami podatkowymi, przeglądami podatkowymi w zakresie CIT oraz implementacją ulgi podatkowych, w szczególności ulgi na działalność badawczo-rozwojową oraz IP Box.
Przed dołączeniem do zespołu Arena Tax, Piotr zdobywał doświadczenie zawodowe
w zespole Corporate Tax w międzynarodowej firmie doradztwa podatkowego, gdzie był odpowiedzialny przede wszystkim za bieżące doradztwo podatkowe dla polskich zagranicznych podmiotów z branży m.in. chemicznej, usługowej
i produkcyjnej.

Adrianna Zawadzka specjalizuje się w doradztwie podatkowym w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych. Zaangażowana była w szereg projektów związanych m.in. z kalkulacjami podatkowymi, przeglądami podatkowymi w zakresie CIT oraz implementacją ulgi podatkowych, w szczególności ulgi na działalność badawczo-rozwojową oraz IP Box.​
Przed dołączeniem do zespołu Arena Tax, Adrianna zdobywała doświadczenie zawodowe ​
w jednej z firm tzw.: Wielkiej Czwórki. Specjalizowała się przede wszystkim w bieżącym doradztwie podatkowym dla polskich i zagranicznych podmiotów m.in. z branży usługowej i produkcyjnej.​

NEWSLETTER