Webinar: Praktyczne podatki – zmiany w przepisach okiem doradców

27. 08. 2020
Podatki,Aktualności firmowe,Szkolenia i konferencje

Arena Advisory oraz Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna “INVEST-PARK” zapraszają na bezpłatne webinarium: Praktyczne podatki – zmiany w przepisach okiem doradców, które odbędzie się 8 września br. w godzinach 10:00 – 13:00.

Podczas webinaru otrzymają Państwo solidną dawkę wiedzy, przegląd i ogólne zaznaczenie większości najważniejszych tematów podatkowych w CIT i VAT. Szkolenie poprowadzą doradcy podatkowi z zespołu Arena Tax.

Zakres merytoryczny spotkania:

 

CIT:

  • Sprawdź czy musisz ustalać dwa wyniki podatkowe czyli wyodrębnienie dwóch źródeł przychodów w CIT (źródło przychodów z zysków kapitałowych i wpływ na sposób ustalania dochodu).
  • Rozliczanie kosztów podatkowych w czasie –prawidłowo zidentyfikuj koszty pośrednie i bezpośrednie w swojej działalności.
  • Przepisy limitujące koszty podatkowe z tytułu finansowania dłużnego czyli tzw. „nowa cienka kapitalizacja” i praktyczne przykłady kalkulacji tego limitu.
  • Ustalanie limitu kosztów podatkowych z tytułu usług niematerialnych nabywanych od podmiotów powiązanych – omówienie na przykładach.
  • Polski podatek dochodowy od zagranicznych spółek czyli CFC.
  • Dodatkowe oszczędności podatkowe dzięki ulgom podatkowym (ulga B+R, opodatkowanie IP BOX, projektowany podatek estoński).

VAT:

  • Nowy JPK VAT – jak zmienią się obowiązki sprawozdawcze w podatku VAT w 2020 r.
  • Quick fixes – jak mogą pomóc w usprawnieniu biznesu
  • Ulga na złe długi – w oczekiwaniu na wyrok TSUE
  • Slim VAT – nowy pakiet uproszczeń w zakresie rozliczania VAT

 

Prelegenci:

Dominika Ramírez-Wołkiewicz

Dominika jest ekspertem w zakresie opodatkowania działalności podmiotów gospodarczych. Posiada szerokie doświadczenie w zakresie kompleksowego wsparcia podatkowego podmiotów z branży finansowej, nowych technologii oraz FMCG, w ramach wdrażania ulg podatkowych, projektów planowania podatkowego, restrukturyzacji spółek w ramach grup kapitałowych, w tym z udziałem podmiotów zagranicznych. Przeprowadza liczne przeglądy podatkowe (obejmujące swoim zakresem CIT, VAT, PCC, obowiązki płatnika PIT, ogólne i tematyczne), uczestniczy w wielu projektach due diligence, wspiera klientów podczas postępowań podatkowych oraz sądowych.

Natalia Michoń

Natalia specjalizuje się w doradztwie dla polskich instytucji w zakresie podatków CIT, PIT, VAT, PCC oraz międzynarodowego prawa podatkowego. Jednym z jej głównych zainteresowań zawodowych jest opodatkowanie instytucji finansowych – przeprowadzała projekty doradcze dotyczące m.in. obrotu portfelami wierzytelności, instrumentów pochodnych oraz produktów finansowych. Posiada doświadczenie w złożonych projektach restrukturyzacji działalności przedsiębiorstw, w tym z udziałem podmiotów zagranicznych; przeglądach podatkowych w zakresie CIT i VAT, włączając w to badania rozliczeń podatkowych m.in. w bankach i firmach pożyczkowych; oraz przeglądach due diligence. Natalia koordynowała wdrożenia projektów z zakresu ulgi na badania i rozwój oraz ulgi na nowe inwestycje (tzw. Polska Strefa Inwestycji) dla firm m.in. z branży IT, produkcyjnej i finansowej.

Przemysław Roszkowski

Przemysław specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkiem od towarów i usług oraz w bieżącym doradztwie podatkowym. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje m.in. wsparcie w sprawach związanych z bieżącym funkcjonowaniem zagranicznych i polskich przedsiębiorstw działających w branżach FMCG, IT, logistycznej, energetycznej, zbrojeniowej oraz podmiotów z sektora publicznego. Prowadził liczne projekty obejmujące przeglądy podatkowe i doradztwo w zakresie strukturyzacji rozliczeń podatkowych oraz projekty związane z kalkulacją i odliczeniem podatku VAT. Przemysław brał również udział w realizacji projektów doradczych na rzecz instytucji finansowych, firm leasingowych oraz banków – zarówno komercyjnych, jak i banku centralnego.

NEWSLETTER