Webinar: Jak przygotować się do KSeF?

25. 07. 2023
Estoński CIT, podatnik, alternatywa
Podatki,Szkolenia i konferencje,VAT

Wejście w życie przepisów dotyczących obligatoryjnego stosowania Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) od 1 lipca 2024 r. zmieni dotychczasowe oblicze podatku VAT. Szereg wyzwań, przed którymi staną przedsiębiorcy nie tylko będzie oddziaływał na ich dotychczasowe rozliczenia VAT. Zmianie ulegną również sposoby przechowywania dokumentów księgowych, obieg dokumentacji oraz archiwizacji dokumentów w firmie.

O tym z jak przygotować się na wdrożenie faktur ustrukturyzowanych dowiecie się Państwo podczas najbliższego webinarium, na który omówimy szanse i wyzwania, które wiążą się z nadchodzącymi zmianami.

Termin spotkania:

Czwartek, 3 sierpnia 2023 r. godzina 11:00

Agenda spotkania / Jak przygotować się do KSeF?

Podczas webinarium dowiecie się Państwo m.in.:

 • Czym jest e-Faktura i Krajowy System e-Faktur (KSeF)?
 • Od kiedy e-Faktury dla podatników VAT czynnych oraz zwolnionych?
 • Firmy zagraniczne – czy będą musiały wystawiać e-Faktury?
 • Faktury z kasy fiskalnej a KSeF. Likwidacja faktur uproszczonych,
 • Obieg e-Faktur. Wystawianie i odbieranie e-Faktur,
 • Wyzwania związane odbieraniem faktur zakupowych,
 • e-Faktura dla odbiorców zagranicznych,
 • Uwierzytelnianie w KSeF,
 • Data wystawienia i otrzymania e-Faktury,
 • Likwidacja duplikatów i not korygujących,
 • Brak możliwości anulowania faktur w KSeF,
 • Sankcjach za niewdrożenie KSeF.

Dlaczego właśnie ten temat?

Szybko zmieniająca się rzeczywistość podatkowa sprawia, że co raz trudniej nadążyć za nowościami, które zmieniają sposób prowadzenia dotychczasowych rozliczeń. Nie inaczej jest z podatkiem VAT. Jak przygotować się na wprowadzenie KSeF-u? Czy planowane rozwiązania rzeczywiście usprawni obrót i wymianę dokumentów między kontrahentami?  Jak KSeF wpłynie na dotychczasowe procedury i rozliczenia VAT w przedsiębiorstwach?

O wszystkim dowiecie się Państwo z webinaru prowadzonego przez eksperta Arena Advisory, podczas którego porozmawiamy o kluczowych zmianach w podatku VAT.

Odbiorcy szkolenia:

Szkolenie jest adresowane w szczególności do dyrektorów finansowych oraz (głównych) księgowych reprezentujących przedsiębiorców.

Zasady uczestnictwa:

Spotkanie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rejestracja. Szkolenie w języku polskim. Podczas rejestracji prosimy o korzystanie ze służbowego adresu email.

Prelegent:

Doradca podatkowy

Przemysław specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkiem od towarów i usług oraz w bieżącym doradztwie podatkowym. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje m.in. wsparcie w sprawach związanych z bieżącym funkcjonowaniem zagranicznych i polskich przedsiębiorstw działających w branżach FMCG, IT, logistycznej, energetycznej, zbrojeniowej oraz podmiotów z sektora publicznego. Prowadził liczne projekty obejmujące przeglądy podatkowe i doradztwo w zakresie strukturyzacji rozliczeń podatkowych oraz projekty związane z kalkulacją i odliczeniem podatku VAT. Przemysław brał również udział w realizacji projektów doradczych na rzecz instytucji finansowych, firm leasingowych oraz banków – zarówno komercyjnych, jak i banku centralnego.
Doświadczenie zdobywał w międzynarodowych spółkach doradztwa podatkowego EY oraz Deloitte.
Przemysław ukończył wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim.

NEWSLETTER