Od 2022 r. zwiększyło się portfolio ulg podatkowych, z których mogą skorzystać podatnicy. Lista ulg uległa znacznemu rozszerzeniu, dając przedsiębiorcom zdecydowanie większe możliwości do skorzystania z preferencji podatkowych – czy to w zakresie ekspansji, automatyzacji procesów produkcji, rozwoju nowych produktów czy wsparcia innowacyjnych pracowników. Dodatkowo ulgi, które już działają w polskim prawie podatkowym od kilku lat mogą być jeszcze bardziej korzystne.

Jak więc zapłacić niższe podatki?

Na czym polegają zmiany w ulgach już obowiązujących?

Jak działają nowe ulgi?

Jak najlepiej z nich skorzystać?

O tym wszystkim powiemy Państwu podczas naszego webinaru podatkowego, gdzie zaprezentujemy przegląd ulg podatkowych.

Termin spotkania:

Czwartek 27.07.2023 r. godz. 11:00

Agenda spotkania ,,Przegląd ulg podatkowych – już teraz przygotuj się na rozliczenie 2023 r.”:

Przedstawimy zasady działania, korzyści dla przemysłu ciężkiego wynikające z wdrożenia oraz przykłady zastosowania następujących ulg:

 •     Ulga B+R,
 •     Ulga na innowacyjnych pracowników,
 •     Ulga na robotyzację,
 •     Ulga na prototyp,
 •     Ulga na ekspansję,
 •     Ulga IP BOX.

Odbiorcy szkolenia:

Szkolenie z przeglądu ulg podatkowych jest adresowane w szczególności do:

 • właścicieli,
 • dyrektorów finansowych,
 • osób odpowiedzialnych za rozliczenia w podatku dochodowym w przedsiębiorstwach produkcyjnych (w tym ze szczególnym uwzględnieniem produkcji na indywidualne zamówienia klienta),
 • głównych księgowych,
 • firm informatycznych,
 • przedsiębiorców ponoszących wydatki na nabycie robotów przemysłowych, przeprowadzenie próbnej produkcji i wprowadzenie na rynek nowego produktu,
 • przedsiębiorców ponoszących wydatki związane z rozszerzeniem rynków zbytu swoich produktów poprzez np. uczestnictwo w targach lub działania promocyjne.

Korzyści płynące z uczestnictwa w webinarze ,,Przegląd ulg podatkowych – już teraz przygotuj się na rozliczenie 2023 r.”:

Uczestnictwo w szkoleniu pozwoli Państwu na zapoznanie się z portfolio dostępnych ulg podatkowych, które przy odpowiednim zastosowaniu oraz połączeniu pozwalają na wygenerowanie znacznych oszczędności podatkowych. Ponadto, omawiane rozwiązania wielu przedsiębiorstwom pozwolą na obniżenie zobowiązania w podatku dochodowym nawet do zera, a w 2023 r. również w podatku dochodowym od osób fizycznych – w zakresie zaliczek na podatek dochodowy płaconych od wynagrodzeń pracowników.

Zasady uczestnictwa:

Spotkanie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rejestracja. Szkolenie w języku polskim. Podczas rejestracji prosimy o korzystanie ze służbowego adresu email.

Prelegenci:

Doradca podatkowy, Radca prawny

Agata specjalizuje się w doradztwie podatkowym związanym z obsługą procesów restrukturyzacyjnych tj. fuzje i przejęcia (M&A), podziały, przekształcenia, aporty, sprzedaże przedsiębiorstw i udziałów w spółkach kapitałowych oraz planowaniu podatkowym.

Posiada doświadczenie w bieżącym doradztwie podatkowym w zakresie podatków CIT, PIT, PCC, PON dla przedsiębiorców m.in. z branży energetycznej, wodno-kanalizacyjnej, produkcyjnej, budowlanej i nieruchomościowej.

Agata jest autorem komentarzy prasowych, artykułów i publikacji o tematyce podatkowej. Jest współautorem publikacji Zamknięcie roku 2021 (Wydawnictwo „Rachunkowość”, Warszawa 2021).

Wieloletni wykładowca m.in. Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Wcześniejsze doświadczenie zdobywała w dużej spółce audytorskiej oraz kancelariach prawnych.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Marii
Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Doradca podatkowy

Bartosz od wielu lat wspiera swoich klientów w zakresie doradztwa podatkowego, przede wszystkim przy transakcjach restrukturyzacyjnych, obejmujących przejęcia, połączenia, podziały oraz transfery aktywów przedsiębiorstw polskich i zagranicznych, planowania podatkowego oraz międzynarodowego prawa podatkowego. Posiada doświadczenie w zakresie przeprowadzania i koordynacji projektów typu due diligence. Bartosz prowadzi także projekty z obszaru implementacji ulgi na działalność badawczo-rozwojową, IP Box oraz ulgi na nowe inwestycje. Zajmuje się również bieżącym doradztwem w zakresie podatku CIT, PIT, VAT oraz PCC. Obsługuje firmy z różnych branż, m.in.: IT, medycznej, budowlanej, nieruchomościowej, produkcyjnej oraz finansowej.
Bartosz uczestniczy jako prelegent w ogólnopolskich kongresach i warsztatach. Jest autorem komentarzy prasowych, artykułów i publikacji o tematyce podatkowej.
Ukończył finanse i rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie ze specjalizacją prawo podatkowe.