Nowe obowiązki sprawozdawcze podatników CIT – artykuł w Energia i Recykling

20. 04. 2021
Artykuły,CIT

Przepisy ustawy CIT obowiązujące od 1 stycznia 2021 r. nakładają na największych podatników (w tym PGK) nowy obowiązek sprawozdawczy – są oni zobowiązani do sporządzania i publikowania informacji o realizowanej strategii podatkowej za rok podatkowy. Co ważne – brak opublikowania strategii podatkowej może wiązać się z dotkliwymi karami finansowymi.

Informacja o realizowanej strategii podatkowej powinna każdorazowo zostać opublikowana na stronie WWW podatnika w terminie do końca dwunastego miesiąca następującego po zakończeniu danego roku podatkowego.

Obowiązek publikowania strategii podatkowej ma w swoim założeniu m.in. przyczynić się do uszczelnienia systemu podatkowego i ograniczenia problemów z unikaniem opodatkowania. Publikowane na stronach internetowych podatników dane mają też pomóc organom w uzyskiwaniu informacji o działaniach i specyfice największych podatników oraz ich rozliczeniach.

Zapraszamy do lektury artykułu w miesięczniku Energia i Recykling, którego autorami są Tax Manager Łukasz Kumkowski, Senior Tax Consultant Katarzyna Sieńko oraz Tax Consultant Agnieszka Karczewska.

Zapraszam do kontaktu:

Łukasz Kumkowski
Tax Manager
+48 572 295 956
lukasz.kumkowski@arenaadvisory.com
NEWSLETTER