Co warto wiedzieć – webinaria w marcu 2024

28. 02. 2024
Podatki,Szkolenia i konferencje,Prawo,CIT

Arena Tax zaprasza na bezpłatne webinaria, które przedstawią skuteczne strategie oszczędnościowe. Webinaria stanowią przegląd najważniejszych wydarzeń księgowych i podatkowych, z którymi warto być na bieżąco.

Odkryj potencjał ulgi B+R

Korzyści dla Twojego biznesu w 2024 roku

Tematem webinarium będą kwestie związane z ulgą B+R. Ulga B+R funkcjonuje w polskim prawie już od kilku dobrych lat, a mimo to wielu przedsiębiorców nie wie jak z niej prawidłowo skorzystać. Od 2022 roku ulga B+R może przynieść jeszcze większe korzyści w tym także obniżenie zobowiązania podatkowego nawet do zera.

Jak zidentyfikować u siebie działalność innowacyjną?

Co może być wydatkiem kwalifikowanym?

Kiedy można skorzystać z ulgi B+R?

Jak skorzystać z ulgi gdy ponieśliśmy stratę? 

Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas webinarium prowadzonych przez specjalistów Arena Tax.

Termin spotkania:

Czwartek, 07 marca 2024 r. godzina 11:00

Jak unikać pułapek i optymalizować rozliczenia – podatek u źródła

Uczestnictwo w szkoleniu pozwoli Państwu na zrozumienie aktualnych zasad rozliczania podatku u źródła w szczególności przybliży regulacje związane ze stosowaniem mechanizmu pay and refund. Podczas spotkania zwrócimy uwagę na czynności, które należy podjąć celem korzystania z preferencyjnych stawek podatku lub ze zwolnień z WHT przewidzianych w stosownych przepisach. Wskażemy również na praktyczne problemy w zakresie poboru podatku u źródła, aktualne trudności dotyczące uzyskiwania zwrotu wpłaconego podatku oraz możliwe sankcje.

Termin spotkania:

Czwartek, 14 marca 2024 r. godzina 11:00

Jak zautomatyzować pracę działu księgowego?

Technologie IT w księgowości

Kiedy środowisko pracy jest wyjątkowo dynamiczne, a presja czasu daje o sobie znać niemalże codziennie, zaczynamy zastanawiać się:
Czy istnieje możliwość skrócenia czasu realizacji konkretnych zadań?
Czy możemy wyeliminować potencjalne błędy lub opóźnienia w naszych operacjach?
Nadszedł czas na automatyzację procesów księgowych.
Podczas webinarium eksperci z dziedziny księgowości i digitalu podzielą się skutecznymi strategiami mającymi na celu optymalizację wskazanych działów. W trakcie godzinnej sesji omówimy przypadki naszych ostatnich wdrożeń skupiając się na oszczędnościach, konkretnych efektach oraz mierzalnych zyskach.

Termin spotkania:

Wtorek, 19 marca 2024 r. godzina 11:00

Jak przygotować się na kontrole podatkowe?

Aktualności w praktyce organów ścigania w sprawach karnych skarbowych

Kontrole podatkowe są coraz częstsze. Na webinarium omówimy aktualne oraz spodziewane trendy w kontrolach i postępowaniach podatkowych. Przedstawione zostaną obecne obszary szczególnego zainteresowania organów podatkowych, a także przewidywania co do zagadnień, w stosunku do których w ocenie Arena Tax można w najbliższej przyszłości spodziewać się wzmożonych działań aparatu skarbowego. Dodatkowo, wobec faktu, iż w ostatnim czasie organy podatkowe i organy ścigania prowadzą zintensyfikowaną walkę z uszczupleniami podatkowymi, skierowaną nie tylko przeciwko spółkom, ale także członkom zarządów i pracownikom działów finansowych wskażemy aktualną praktykę organów ścigania w sprawach karnych skarbowych.

Omówimy również jakie działania prewencyjne należy podejmować, aby minimalizować ryzyko pociągnięcia do odpowiedzialności karnoskarbowej oraz zalety posiadania wewnętrznych procedur ograniczających ryzyko odpowiedzialności karnej skarbowej.

Termin spotkania:

Czwartek, 28 marca 2024 r. godzina 11:00

Zasady uczestnictwa:

Webinaria bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rejestracja. Szkolenie w języku polskim. Podczas rejestracji prosimy o korzystanie ze służbowego adresu email.

Prelegenci:

Eksperci Arena Tax

NEWSLETTER