Co należy wiedzieć – webinaria w kwietniu 2024

28. 03. 2024
Podatki,Szkolenia i konferencje,Prawo,CIT

Arena Tax zaprasza na bezpłatne webinaria, które przedstawią skuteczne strategie oszczędnościowe. Webinaria stanowią przegląd najważniejszych wydarzeń księgowych i podatkowych, z którymi warto być na bieżąco.

MDR 2024 – Raportowanie oraz skuteczne strategie identyfikacji schematów podatkowych

Uczestnictwo w szkoleniu pozwoli Państwu na zapoznanie się lub przypomnienie tematyki i zaktualizowanie wiedzy związanej z raportowaniem schematów podatkowych, w szczególności z uwagi na bieżącą praktykę w tym obszarze. Omawiane zagadnienia pozwolą Państwu na wstępną ocenę ryzyka wystąpienia schematów podatkowych, które dotychczas nie zostały przez Państwa zaraportowane, oraz ułatwią podjęcie decyzji dotyczącej dalszych kroków związanych z zabezpieczeniem interesów podmiotu oraz uniknięciem indywidualnych sankcji przez osoby odpowiedzialne za tematykę MDR.

Termin spotkania:

Czwartek, 04 kwietnia 2024 r. godzina 11:00

Jakie korzyści niesie łączenie ulgi IP Box z ulgą B+R?


Ustawa o CIT oraz ustawa o PIT umożliwiają podatnikom obniżenie zobowiązania wobec fiskusa poprzez skorzystanie z ulgi na działalność badawczo-rozwojową lub ulgi IP Box. Pierwsza z preferencji pozwala na potrącenie w trakcie roku podatkowego kosztów poniesionych na działalność badawczo-rozwojową. Następnie, po zakończeniu roku podatkowego, można odliczyć te same koszty od dochodu stanowiącego podstawę opodatkowania. Dzięki uldze B+R, ten sam koszt dwukrotnie zmniejsza podstawę obliczenia podatku dochodowego. Natomiast ulga IP Box pozwala na opodatkowanie dochodu z kwalifikowanych praw własności intelektualnej (np. patenty, prawa autorskie do programów komputerowych) obniżoną stawką w wysokości 5%. Podatnicy mogą opodatkować obniżoną stawką nie tylko dochód uzyskany ze sprzedaży KPWI lub udzielenia licencji, ale również dochód ze sprzedaży produktów lub usług, do wytworzenia lub wykonania których wykorzystywane jest KPWI. Połączenie ulg pozwala na znaczne obniżenie obciążeń podatkowych.

Kto może skorzystać z ulgi B+R?

Kiedy dochód można opodatkować stawką 5%?

B+R czy IP Box – dopuszczalna interakcja ulg według organów podatkowych?

Na czym polega połączenie ulgi B+R oraz IP Box w świetle najnowszych wyroków sądów administracyjnych?

Na te i inne pytania odpowiemy podczas webinarium prowadzonego przez specjalistów Arena Tax.

Termin spotkania:

Czwartek, 11 kwietnia 2024 r. godzina 11:00

Jak wykorzystać potencjał fundacji rodzinnej?

Od 22 maja w polskim porządku prawnym funkcjonuje nowa instytucja jaką jest fundacja rodzinna, a przedsiębiorcy coraz chętniej decydują się na jej wybór. Daje ona możliwość stworzenia warunków do skutecznej i bezpiecznej sukcesji biznesu, zabezpieczenia i odizolowania aktywów rodzinnych od ryzyk związanych z działalnością gospodarczą, a także gwarantuje bardzo korzystne zasady opodatkowania niektórych rodzajów działalności.

Jakie rodzaje działalności fundacji rodzinne są najefektywniejsze podatkowo?

Na jakie czynności należy uważać w kontekście wyższej stawki podatku?

Czy fundacja rodzinna będzie także odpowiednia dla mnie?

Na te i inne pytania odpowiemy podczas najbliższego webinarium.

Termin spotkania:

Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. godzina 11:00

Strategie finansowe dla producentów maszyn.

Przegląd najkorzystniejszych ulg podatkowych

Od 2022 r. zwiększyło się portfolio ulg podatkowych, z których mogą skorzystać podatnicy. Lista ulg uległa znacznemu rozszerzeniu, dając przedsiębiorcom zdecydowanie większe możliwości do skorzystania z preferencji podatkowych zarówno w zakresie ekspansji, automatyzacji procesów produkcji czy też rozwoju nowych produktów. Dodatkowo ulgi, które już działają w polskim prawie podatkowym od kilku lat mogą być jeszcze bardziej korzystne. Jak skutecznie zidentyfikować obszary, w których możliwe jest wdrożenie ulg podatkowych? Jak w efektywny sposób połączyć dostępne rozwiązania? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas webinarium prowadzonych przez specjalistów Arena Tax.

Termin spotkania:

Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. godzina 11:00

Zasady uczestnictwa:

Webinaria bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rejestracja. Szkolenie w języku polskim. Podczas rejestracji prosimy o korzystanie ze służbowego adresu email.

Prelegenci:

Eksperci Arena Tax

NEWSLETTER