Co warto wiedzieć – webinaria luty 2024

29. 01. 2024
Podatki,Szkolenia i konferencje,Prawo,CIT

Arena Tax zaprasza na bezpłatne webinaria, które przedstawią skuteczne strategie oszczędnościowe, nie tylko na obecny rok. Webinaria stanowią przegląd najważniejszych wydarzeń księgowych i podatkowych, z którymi należy być na bieżąco.

Czy w 2024 r. opłaca się przejść na estoński CIT?

Estoński CIT – praktyczne aspekty

Estoński CIT to obecnie jedna z najkorzystniejszych form rozliczania podatku dochodowego. Niekwestionowaną zaletą jest, że obowiązek zapłaty podatku pojawia się dopiero w momencie dystrybucji zysków i tylko w odniesieniu do wypłacanej kwoty.

Czy opłaca się w 2024 r. przejść na estoński CIT?

Jakie kryteria trzeba spełnić, by skorzystać z tej formy rozliczenia?

Co można, a czego nie wolno robić będąc na estońskim CIT?

Czym są tzw. ukryte zyski i wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą?

Co koniecznie trzeba wiedzieć, aby w pełni skorzystać z możliwości jakie daje estoński CIT?

Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas webinarium prowadzonych przez specjalistów Arena Tax.

Termin spotkania:

Czwartek, 08.02.2024 r. godzina 11:00

Obniż wysokość podatków

Mechanizmy ulgi B+R i IP Box

Uczestnictwo w szkoleniu pozwoli Państwu na zrozumienie mechanizmu ulgi B+R i IP Box oraz zobrazuje obszary w jakich rozwiązanie to może zostać wykorzystane. Ulga B+R może znaleźć zastosowanie także w branżach, w których nie była dotychczas powszechna. Ulgi przy odpowiednim zastosowaniu pozwalają na wygenerowanie znacznych oszczędności podatkowych, a w wielu przypadkach pozwala nawet na obniżenie wartości podatku do zera.

Termin spotkania:

Czwartek, 15 lutego 2024 r. godzina 11:00

Najczęstsze błędy w księgowości – Jak sobie z nimi poradzić?

Złożony system podatkowy, obszerna dokumentacja, a także manualne procesy to powszechne wyzwania, z jakimi stykają się księgowi. Niewłaściwie dostosowane systemy lub ich brak prowadzą do wydłużenia czasu pracy i zwiększenia ryzyka błędów w księgach rachunkowych. Podczas webinarium eksperci z dziedziny księgowości i digitalu podzielą się strategiami mającymi na celu optymalizację tego obszaru. W trakcie godzinnej sesji przedstawimy działania i rozwiązania, które przynoszą konkretne efekty oraz mierzalne zyski. Dodatkowo, omówimy kwestie związane z automatyzacją w systemach księgowych.

Termin spotkania:

Wtorek, 20 lutego 2024 r. godzina 11:00

Czy jesteś pewny, że wiesz wszystko o fundacji rodzinnej?

Z dniem 22 maja 2023 r. w polskim porządku prawnym pojawiła się wyczekiwana od dawna przez środowisko firm rodzinnych instytucja – Fundacji Rodzinnej. Z założenia służyć ma zabezpieczeniu majątku oraz zapewnieniu wielopokoleniowej sukcesji. W praktyce jednak jej zastosowanie jest znacznie szersze, a to za sprawą bardzo korzystnych rozwiązań w zakresie jej opodatkowania.

Czym jest Fundacja Rodzinna?

Jakie daje możliwości?

Kiedy opłaca się prowadzić wspomnianą Fundację?

Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas webinarium prowadzonych przez specjalistów Arena Tax.

Termin spotkania:

Czwartek, 22 lutego 2024 r. godzina 11:00

Podatek minimalny – Jakie obowiązki i konsekwencje czekają podatników?

Od 1 stycznia 2024 obowiązują regulacje podatku minimalnego które, zobowiązani są stosować wszyscy podatnicy. Podczas webinarium omówione zostaną m.in.: kryteria (wyniki finansowe podatnika) stanowiące podstawę do podlegania regulacjom podatku minimalnego oraz zasady ustalania podstawy opodatkowania. Przedstawimy także zasady płatności podatku umożliwiające odliczenie zapłaconego podatku w kolejnych latach. Warto przygotować spółkę do nowych regulacji, które mogą skutkować obowiązkiem zapłaty podatku minimalnego w 2025 (za rok 2024).

Termin spotkania:

Czwartek, 29 lutego 2024 r. godzina 11:00

Zasady uczestnictwa:

Webinaria bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rejestracja. Szkolenie w języku polskim. Podczas rejestracji prosimy o korzystanie ze służbowego adresu email.

Prelegenci:

Specjaliści Arena Tax

NEWSLETTER