Arena Tax SworneRACE 2021 – relacja z wydarzenia

15. 07. 2021
Aktualności firmowe

W weekend 10-11 lipca, w sercu Borów Tucholskich odbyła się IV edycja maratonu nartorolkowego Arena Tax SworneRACE, która dostarczyła wielu wrażeń i sportowych emocji. Wydarzenie przyciągnęło kilkudziesięciu sportowców z całej Polski, którzy przez 2 dni rywalizowali w kilku dyscyplinach. Nartorolkarze mieli okazję spróbować swoich sił m. in. w biegu na rolkach terenowych na dystansie 25 km czy biegu na 30 km stylem klasycznym bądź dowolnym na nartorolkach.

To właśnie podczas biegów długodystansowych byliśmy świadkami pokazu olbrzymiego ducha walki, determinacji i dyscypliny zawodników. Obserwując zmagania nartorolkarzy, nie sposób nie zauważyć tego, jak dużo pasji i zaangażowania wkładają w start w zawodach. SworneRACE to zatem nie tylko sprawdzian przygotowania fizycznego, ale przede wszystkim psychiki.

Dlaczego nartorolki?

Nartorolkarstwo to w Polsce sport w dalszym ciągu niszowy, jednak rozwijający się bardzo dynamicznie i szybko zyskujący nowych miłośników. Jest to doskonała letnia alternatywa dla narciarzy biegowych, jak również oryginalny sposób na aktywność fizyczną na świeżym powietrzu.

W okresie lockdownu obserwowaliśmy wiele negatywnych skutków izolacji w domach – począwszy od pogorszonego samopoczucia, poprzez strach przed zachorowaniem, po ograniczoną aktywność fizyczną i przybranie na wadze. Dlatego tak ważny jest odpowiedzialny powrót do aktywności fizycznej właśnie teraz, gdy uprawianie sportu na świeżym powietrzu jest dozwolone i coraz bardziej powszechne.

Zawody nartorolkowe to idealna okazja do postawienia sobie wyzwania, spróbowania czegoś nowego i sprawdzenia swojej siły fizycznej i ducha walki. Jako Grupa Arena Advisory zachęcamy zarówno swoich pracowników, jak i wszystkie inne osoby do dbania o zdrowie i kształtowania swojego charakteru podczas sportowej rywalizacji. Jak się okazuje, sport ma z biznesem wiele wspólnego!

Sport a biznes

Rozwój i osiągnięcia sportowe podnoszą wiarę we własne siły, uczą koncentracji, ale także poszukiwania rozwiązań, kreatywności i dystansu do siebie oraz otoczenia. Sport ma to do siebie, że jeżeli osiągnęliśmy jeden cel, chcemy więcej. To z kolei uczy odwagi, oceny ryzyka i rozwija chęć podejmowania wyzwań.

Bardzo podobnie jest w środowisku biznesowym. Aby osiągnąć sukces, trzeba wykazać się pomysłowością, samodyscypliną, zdecydowaniem i łatwym dostosowywaniem do zmian. Dzięki rozwojowi w biznesie również sięgamy coraz wyżej, a odnoszone sukcesy stanowią motywację do dalszego działania.

I co najważniejsze, zarówno sport, jak i biznes uczą oraz współpracy z innymi. Czy to trener, czy klient, czy partner biznesowy lub przeciwnik sparingowy – komunikacja i wspólna praca są niezbędne do osiągnięcia sukcesu.

Więcej informacji o SworneRACE na stronie organizatora: https://swornerace.pl/

Więcej zdjęć na profilu w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/swornerace

NEWSLETTER