Od 2022 r. zwiększyło się portfolio ulg podatkowych, z których mogą skorzystać podatnicy. Lista ulg uległa znacznemu rozszerzeniu, dając przedsiębiorcom zdecydowanie większe możliwości do skorzystania z preferencji podatkowych zarówno w zakresie ekspansji, automatyzacji procesów produkcji, rozwoju nowych produktów jak i wsparcia innowacyjnych pracowników. Dodatkowo ulgi, które już działają w polskim prawie podatkowym od kilku lat mogą być jeszcze bardziej korzystne.

Podczas webinarium podatkowego zaprezentujemy przegląd ulg podatkowych. Odpowiemy także na pytania:

Jak zapłacić niższe podatki?

Na czym polegają zmiany w ulgach już obowiązujących?

Jak działają nowe ulgi?

Jak najlepiej z nich skorzystać?

O tym wszystkim będziemy Państwu opowiadać podczas naszego webinarium. Warto zauważyć, że na końcu webinarium będzie także miejsce na Państwa pytania.

Termin spotkania:

Czwartek, 7 grudnia 2023 r., godzina 13:00

Agenda spotkania / Przegląd dostępnych ulg

Przedstawimy zasady działania i korzyści dla branży produkcyjnej wynikające z wdrożenia oraz przykłady zastosowania następujących ulg:

  • Ulga B+R,
  • Ulga na innowacyjnych pracowników,
  • Ulga na robotyzację,
  • Ulga na prototyp,
  • Ulga na ekspansję.

Odbiorcy szkolenia:

Szkolenie z przeglądu ulg podatkowych jest adresowane w szczególności do:

  • właścicieli,
  • dyrektorów finansowych,
  • osób odpowiedzialnych za rozliczenia w podatku dochodowym w przedsiębiorstwach produkcyjnych,
  • przedsiębiorców z branży produkcyjnej ponoszący wydatki na nabycie robotów przemysłowych, przeprowadzenie próbnej produkcji i wprowadzenie na rynek nowego produktu czy też ponoszący wydatki związane z rozszerzeniem rynków zbytu swoich produktów poprzez np. uczestnictwo w targach lub działania promocyjne.

Zasady uczestnictwa:

Spotkanie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rejestracja. Szkolenie w języku polskim. Po wydarzeniu prezentacja jest udostępniana uczestnikom.

Prelegent:

Przemysław specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkiem od towarów i usług oraz rozliczaniem ulg podatkowych. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje m.in. wsparcie w sprawach związanych z bieżącym funkcjonowaniem zagranicznych i polskich przedsiębiorstw działających w branżach FMCG, IT, logistycznej, energetycznej, zbrojeniowej oraz podmiotów z sektora publicznego. Prowadził liczne projekty obejmujące przeglądy podatkowe i doradztwo w zakresie strukturyzacji rozliczeń podatkowych, projekty związane z kalkulacją i odliczeniem podatku VAT, a także projekty z obszaru implementacji ulgi na działalność badawczo-rozwojową.