Pierwsza Pomoc JPK. Jednolity Plik Kontrolny: JPK_V7M i JPK_V7K

17. 09. 2020
Podatki,Alert

Od 1 października 2020 r., w życie wchodzą przepisy, które likwidują deklaracje VAT i jednolite pliki kontrolne w obecnym kształcie. Deklaracja VAT i dotychczasowy JPK_VAT zostanie zastąpiony przez kompleksowy plik JPK_V7M i JPK_V7K.

 

Docelowo zmiany miały na celu usprawnienie wymiany informacji między podatnikiem a organami skarbowymi. W praktyce okazuje się jednak, że wprowadzają one również nowe obowiązki w zakresie klasyfikacji transakcji oraz kary za błędy w raportowaniu. Sankcja jaka grozi podatnikom za ewentualne błędy w raportowaniu VAT wynosi 500 zł za każdy błąd uniemożliwiający zidentyfikowanie transakcji. W rezultacie przedsiębiorcy stają obecnie przed wyzwaniem, które niesie zapewnienie prawidłowości rozliczeń oraz przekazywanych danych organom podatkowym.

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, którzy nie zdążyli jeszcze w pełni przygotować się do nadchodzących zmian, w ramach Arena Advisory powołaliśmy dedykowany zespół ekspertów, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem w ramach „Pierwsza pomoc JPK” wspierają przedsiębiorców w przygotowaniu się do nowych obowiązków.

 

Poniżej podstawowe złożenia dotyczące obowiązków związanych raportowaniem w ramach nowego pliku JPK_V7 wraz z propozycją naszego wsparcia w zakresie dostosowania do nowych wymogów dzięki szybkim warsztatom, które pomogą we wdrożeniu nowego JPK w firmie.

 

 

Zadaj pytanie lub zapisz na warsztaty: 

 

NEWSLETTER