Zagraniczne fundacje dla polskich firm rodzinnych

29. 10. 2020
Artykuły

Czasy, w których polscy podatnicy wykorzystywali zagraniczne fundacje w celach optymalizacji podatkowej są już przeszłością. Nie oznacza to jednak braku zainteresowania podobnymi rozwiązaniami wśród dzisiejszych firm. Wręcz przeciwnie, fundacje cieszą się rosnącym zainteresowaniem, w szczególności wśród przedsiębiorców z firm rodzinnych szukających wehikułu sukcesyjnego.

Przez długi czas konstrukcja prawna przepisów o zagranicznych spółkach kontrolowanych pozostawała dla polskich podatników niekorzystna, jednak nadzieją dla zagranicznych fundacji może stać się wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z 22 września 2020 r. Czy zagraniczne fundacje rzeczywiście zyskają na znaczeniu wśród polskich firm rodzinnych?

Zachęcamy do zapoznania się artykułem opublikowanym na łamach portalu Rzeczpospolita, zgłębiającym to zagadnienie. Autorem publikacji jest Tax Manager Bartosz Mroczkowski.

Zapraszamy do lektury: https://firma.rp.pl/prawo-podatki/8495-zagraniczne-fundacje-polskie-firmy-rodzinne-wyrok-wsa-cfc-optymalizacja-podatkowa

Zapraszamy do kontaktu:

Bartosz Mroczkowski
Tax Manager
+48 509 954 523
bartosz.mroczkowski@arenaadvisory.com
NEWSLETTER