XXVI Edycja Sympozjum Technicznego PLASTECH

30. 03. 2022
Szkolenia i konferencje,Ulgi

Konferencje, targi, seminaria i inne wydarzenia branżowe to idealna okazja, by podzielić się najnowszymi informacjami i rozwiązaniami podatkowymi z przedstawicielami wiodących branż. Dlatego z przyjemnością informujemy, że Arena Tax została partnerem merytorycznym XXVI Edycji Sympozjum Technicznego PLASTECH. Podczas wydarzenia, prelekcję na temat ulg i oszczędności podatkowych w branży tworzyw sztucznych wygłosi licencjonowany doradca podatkowy z Arena Tax – Aneta Saramak.

O prelekcji

Zmieniający się świat stawia nowe wyzwania przed firmami obecnymi także na rynku tworzyw sztucznych. Trendy takie jak ekologia, redukcja emisji CO2, robotyzacja oraz automatyzacja produkcji wiąże się z ciągłym rozwojem nowych technologii. Innowacyjni sprzedawcy tworzyw sztucznych najbliższe lata będą traktowali jako czas nowych wyzwań i rozwoju kolejnych produktów. Mogą im w tym pomóc ulgi podatkowe, dzięki którym firmy stawiające na badania, rozwój czy automatyzację, mają  możliwość odliczenia kosztów kwalifikowanych od podstawy opodatkowania, co oznacza zmniejszenie podatku do zapłaty.

W praktyce, każde przedsiębiorstwo, które udoskonala swoje produkty, technologie (w tym technologie produkcji), usługi lub tworzy nowe od podstaw może spełniać przesłanki do wdrożenia ulg podatkowych.

Czym jest działalność badawczo – rozwojowa w rozumieniu podatkowym i jak ją odnaleźć, a także jakie nowe ulgi, korzystne dla branży tworzyw sztucznych wprowadził Polski Ład – odpowiedzi podczas prelekcji Anety Saramak na sesji otwierającej Sympozjum.

O wydarzeniu

W opinii Organizatorów tegoroczna edycja będzie nie tylko doskonałą okazją do wysłuchania wystąpień i prezentacji wpisujących się w nurt przewodni Sympozjum – nowe technologie przetwórstwa tworzyw sztucznych i ich znaczenie w rozwoju przemysłu – ale także doskonałą okazją do merytorycznej dyskusji w renomowanym gronie przedstawicieli czołowych firm z branży. Organizatorzy podkreślają, że takie spotkania, pozwalające na pełniejszą integrację całego środowiska przetwórców tworzyw sztucznych w Polsce, stwarza także możliwości do prezentacji nowoczesnych rozwiązań technicznych oraz specjalistycznych technologii.

Przed nami 2 dni spotkań, podzielonych na 6 sesji tematycznych i 21 prezentacji. Głos zabierze kilkunastu ekspertów, reprezentujących prywatne firmy oraz ośrodki naukowe.

XXVI edycja  Sympozjum odbędzie się w Folwarku w Łochowie i potrwa dwa dni – 7 i 8 kwietnia. Szczegółowy program wydarzenia na stronie: https://plastech.tworzywa.pl/

NEWSLETTER