Wsparcie dla sportu: Riitta-Liisa Roponen sponsorowana przez Arena Advisory

26. 11. 2021
Aktualności firmowe

Do grona sportowców wspieranych przez Grupę Arena Advisory dołącza 43-letnia Riitta-Liisa „Ritu” Roponen – biegaczka narciarska, medalistka olimpijska i siedmiokrotna medalistka mistrzostw świata. Narciarka jest w trakcie przygotowań do swoich szóstych w karierze Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w lutym 2022 w Pekinie.

Cieszymy się na współpracę z tak wyjątkową i zdeterminowaną zawodniczką. W wieku 43 lat Riitta-Liisa Roponen jest w życiowej formie, ścigając się i wyprzedzając dwukrotnie młodsze od siebie narciarki. Postawa „Ritu” jest inspiracją zarówno dla młodszych, jak i starszych – dzięki ciężkiej pracy, wytrwałości oraz radości ze swojej wielkiej pasji, Riitta-Liisa cały czas jest w czołówce. Wierzymy, że nasze wsparcie również przyczyni się do jej kolejnych sukcesów oraz trzymamy kciuki za medal na Olimpiadzie w Pekinie

– mówi Michał Musielak, Group Managing Partner Arena Advisory, prywatnie sam zapalony nartorolkarz. .

Narciarka potwierdza swoją dobrą dyspozycję i świetne przygotowanie do zawodów w rozpoczynającym się sezonie. W jednych z pierwszych międzynarodowych zawodów indywidualnych na śniegu, które odbyły się w Laponii zajęła 13 miejsce. Warto zwrócić uwagę na średnią wieku zawodniczek, które ją wyprzedziły – wynosi ona 26 lat!

Specjalnością Riitty-Liisy są biegi sztafetowe. Grupa Arena Advisory wierzy, że drużynowe biegi narciarskie bardzo trafnie odzwierciedlają wyzwania, którym jako firma stawiamy czoła. Riitta-Liisa jest dla Arena Advisory symbolem każdego członka Zespołu, który indywidualnie daje z siebie 100%, ale to wspólnie ze współpracownikami częściej sięga po zaszczyty i pokonuje wszystkie napotkane po drodze przeszkody.

Sport to nie tylko zawody, ostra rywalizacja, medale… Sport to granie fair play, kształtowanie siły fizycznej i charakteru. Cechy najbardziej widoczne u sportowców takie jak duch walki, samodyscyplina czy pokonywanie własnych słabości są nieocenione w wielu aspektach życia, szczególnie w tym zawodowym. Ritu to tytan pracy, zawodniczka o wielkim talencie oraz sercu do walki. Karierę sportową rozpoczęła ponad 20 lat temu, a dziś wciąż startuje pokazując, że wiek to tylko liczba. Arena Advisory chce stawiać na „młody i dynamiczny zespół”, ale także na osoby z doświadczeniem, których inne firmy mogą czasem nie doceniać

– dodaje Michał Musielak.

Sprint drużynowy Grupy Arena Advisory trwa już prawie 10 lat – kariera Riitty-Liisy ponad 20. Dla nas jako firmy, jest to ogromna inspiracja i przypomnienie, by maksymalnie wykorzystywać swoje możliwości. Chcemy, by nasze wsparcie dodało narciarce skrzydeł i było kolejnym powodem do kontynuacji treningów i startów w zawodach. Mamy nadzieję, że będziemy mieć okazję zobaczyć na żywo start Ritu i pogratulować jej zdobycia kolejnego medalu!

NEWSLETTER