Ulga Badawczo Rozwojowa (ulga B+R) to realna szansa na duże oszczędności podatkowe – przy właściwym wdrożeniu może nawet całkowicie wyzerować należny podatek. Ulga B+R to instrument podatkowy, który umożliwia uzyskanie finansowania na projekty innowacyjne, dalszy rozwój lub dowolne inwestycje. Warto poznać zasady jej działania i możliwości zastosowania w praktyce – zapraszamy na bezpłatne webinarium prowadzone przez naszych ekspertów.

Data:

Czwartek, 22 maja 2025 r., godz. 11:00

Agenda:

Podczas webinarium dowiedzą się Państwo:

  • jak działa mechanizm ulgi B+R i gdzie można go zastosować;
  • które obszary działalności firmy kwalifikują się do skorzystania z preferencji;
  • jak przekuć codzienne procesy w konkretne korzyści podatkowe.

Nasi eksperci przedstawią praktyczne przykłady, które udowodnią, że z ulgi B+R mogą z powodzeniem korzystać także firmy z branż, które do tej pory rzadko sięgały po to rozwiązanie. Ulga B+R pozwala przedsiębiorcom na dodatkowe odliczenie od podstawy opodatkowania wydatków (tzw. kosztów kwalifikowanych) poniesionych na działalność badawczo-rozwojową nawet na poziomie 200%.

Jak skorzystać z korzyści podatkowych?

Webinarium poświęcone jest uldze B+R – rozwiązaniu, które pozwala na odliczenie tzw. kosztów kwalifikowanych od podstawy opodatkowania. W praktyce oznacza to możliwość podwójnego, a w niektórych przypadkach nawet potrójnego odliczenia poniesionych kosztów. Co ważne, ulgę można zastosować również retroaktywnie, co może skutkować zwrotem nadpłaconego podatku – nawet do pięciu lat wstecz.

Dla kogo jest to szkolenie?

Webinar skierowany jest do członków zarządu oraz wszystkich osób odpowiedzialnych za obszar finansów w firmie, w szczególności do:

  • właścicieli firm,
  • kadry zarządzającej,
  • dyrektorów finansowych,
  • specjalistów ds. podatkowych,

Zasady uczestnictwa:

Spotkanie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rejestracja. Szkolenie w języku polskim. Podczas rejestracji prosimy o korzystanie ze służbowego adresu email. 

Prelegenci:

 

Dawid Zarębski

Tax Project Manager
Doradca podatkowy, Radca prawny

Dawid Zarębski ma 15-letnie doświadczenie w reprezentowaniu klientów przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi oraz w doradztwie podatkowym. Specjalizuje się w doradztwie podatkowym dla podmiotów krajowych i zagranicznych, w obszarach VAT, MDR, WHT oraz ulgach podatkowych. Doradza również w zakresie odpowiedzialności karnej skarbowej oraz zarządzania ryzykiem podatkowym. Posiada bogate doświadczenie w reprezentowaniu klientów w postępowaniach podatkowych, kontrolach podatkowych, celno-skarbowych oraz w postępowaniach kontrolnych.
Piotr Krawczak - Arena Advisory - radca prawny

Piotr Krawczak

Radca prawny

Piotr Krawczak specjalizuje się doradztwie podatkowym, ze szczególnym uwzględnieniem podatku dochodowego od osób prawnych oraz podatku od towarów i usług. Brał udział w przeglądach podatkowych zarówno w zakresie CIT jak i VAT. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje m.in. wsparcie w sprawach związanych z wdrażaniem ulg podatkowych (IP BOX i B+R), a także wsparcie w zakresie rozliczania podatku u źródła. Piotr posiada doświadczenie zawodowe w reprezentowaniu klientów przed organami podatkowymi, jak również w postępowaniach sądowo – administracyjnych.

Najświeższe wpisy na naszym blogu: