W 2023 roku, z ponad 2-letnim opóźnieniem, ruszyły w końcu konkursy dotacyjne w ramach unijnej Perspektywy 2021-2027 oraz Krajowego Planu Odbudowy. Nabory były bardzo oczekiwane przez przedsiębiorców i od razu zaczęły cieszyć się dużym zainteresowaniem – w pierwszej turze Ścieżki SMART złożono ponad 1,5 tys. wniosków o dofinansowanie.
Aktualnie, naborów na różne rodzaje działań można doliczać się już w setkach. W celu uporządkowania informacji na temat dostępnych instrumentów wsparcia oraz wybrania potencjalnie najlepszych możliwości dla przedsiębiorców, podczas webinarium zaprezentujemy przegląd najciekawszych naborów na rynku. Odpowiemy także na pytania:
Jakie projekty mają szanse na otrzymanie dofinansowania?
Jakie branże mogą liczyć na otrzymanie dofinansowania?
Jak przygotować się do złożenia wniosku o dofinansowanie?
Jak realizować projekt dofinansowany ze środków pomocy publicznej?
Data:
Środa, 9 października 2024 r., godz. 11:00
Agenda:
Omówimy pokrótce najciekawsze nabory dostępne aktualnie w Polsce:
- Ścieżka SMART,
- Kredyt Ekologiczny,
- Granty na Eurogranty,
- Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko,
- Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej,
- Krajowy Plan Odbudowy.
Spotkanie jest adresowane w szczególności do:
- przedsiębiorców, niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa i branży.
- przedsiębiorcy zainteresowani projektami:
- B+R,
- transformacji ekologicznej przedsiębiorstw,
- automatyzacją i robotyzacją w przedsiębiorstwach,
- rozwojem marki MŚP,
- nowymi technologiami, a także
- procesami w celu tworzenia gospodarki o obiegu zamkniętym.
Zasady uczestnictwa:
Spotkanie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rejestracja. Szkolenie w języku polskim. Podczas rejestracji prosimy o korzystanie ze służbowego adresu email.
Prelegenci:
Piotr Brodzik
Tax Project Manager
Piotr specjalizuje się w doradztwie podatkowym w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych. Zaangażowany był w szereg projektów związanych m.in. z bieżącym doradztwem podatkowym w zakresie podatków CIT, PIT oraz VAT. Prowadził również kalkulacje podatkowe, przeglądy podatkowe w zakresie CIT, jak również implementacje ulg podatkowych, w szczególności ulgi na działalność badawczo-rozwojową oraz IP Box.
Przed dołączeniem do zespołu Arena Tax, Piotr zdobywał doświadczenie zawodowe w jednej z firm tzw.: Wielkiej Czwórki w zespole Corporate Tax. Specjalizował się przede wszystkim w bieżącym doradztwie podatkowym dla polskich, a także zagranicznych podmiotów m.in. z branży chemicznej, usługowej czy produkcyjnej.
Kamil Wilk
Senior Tax Consultant
Kamil specjalizuje się w doradztwie w zakresie ulg podatkowych, ze szczególnym uwzględnieniem ulgi badawczo-rozwojowej oraz dotacji na projekty B+R, a także inwestycje greenfield. W swojej pracy wspiera klientów na każdym etapie realizacji projektu, od koncepcji, przez przygotowanie wniosków o dofinansowanie, negocjacje umów, aż po rozliczenia dotacji i nadzór nad zgodnością z zasadami pomocy publicznej. Posiada doświadczenie w projektach z różnych programów wsparcia, takich jak Szybka Ścieżka, Kredyt Technologiczny, Grant Rządowy czy Krajowy Plan Odbudowy, współpracując z firmami z branż IT, motoryzacyjnej, przemysłowej i innych.
Doświadczenie zawodowe zdobywał w jednej z czołowych firm doradczych z Wielkiej Czwórki, biorąc udział w szeregu projektów z zakresu ulg podatkowych oraz dotacji, w szczególności dla projektów badawczo-rozwojowych.