Zachęcamy do udziału w kolejnym spotkaniu online prowadzonym przez naszych ekspertów. Podczas szkolenia omówione zostaną zagadnienia istotne z perspektywy aktualnych trendów w zakresie kontroli i postępowań podatkowych. Szczególną uwagę poświęcimy zagadnieniom związanym z weryfikacją przez organy podatkowe prawidłowości rozliczania ulg w podatku dochodowym, na przykładzie ulgi B+R oraz IP Box.
W trakcie webinaru zaprezentujemy również przykłady obszarów najczęściej poddawanych kontroli wraz z typowymi pytaniami zadawanymi przez organy podatkowe. Omówimy również przewidywane kierunki zmian przepisów ordynacji podatkowej. Propozycje tych zmian pozostają obecnie na etapie prac realizowanych przez Radę Ministrów.
Tytuł:
Kontrole i postępowania podatkowe: obecne priorytety organów podatkowych oraz planowane zmiany w ordynacji podatkowej.
Data:
Czwartek, 5 czerwca 2025 r., godz. 11:00
Agenda:
Podczas webinarium zostaną omówione m.in. zagadnienia takie jak:
- Przewidywane kierunki zmian przepisów ordynacji podatkowej.
- Trendy w kontrolach i postępowaniach podatkowych w drugiej połowie 2025 r. VAT, WHT, TP, listy sankcyjne.
- Kontrola poprawności rozliczeń ulg w podatku dochodowym, w tym ulgi B+R oraz IP Box.
- Przykłady zagadnień badanych przez organy przy kontroli poprawności rozliczenia ulg w podatku dochodowym, na przykładzie ulgi B+R i IP Box.
- Ciekawe wyroki NSA i WSA w sprawach podatkowych.
- Aktualna praktyka organów ścigania w sprawach karnych skarbowych – kluczowe aspekty.
Spotkanie jest adresowane w szczególności do:
- członków zarządu oraz wszystkich osób odpowiedzialnych za sprawy finansowe, w tym właścicieli i kadry zarządzającej podmiotów będących podatnikami podatku dochodowego, dyrektorów finansowych, specjalistów do spraw podatkowych, głównych księgowych i pracowników działów finansowo-księgowych.
Dlaczego warto zapisać się na to webinarium?
- Omówimy aktualne i spodziewane trendy w kontrolach i postępowaniach podatkowych.
- Rozważymy sposoby kontrolowania przez organy poprawności rozliczeń ulg w podatku dochodowym, w tym ulgi B+R oraz IP Box.
- Przedstawimy obecne obszary zainteresowania fiskusa oraz przewidywania co do kierunków wzmożonych działań organów podatkowych.
- Podamy przykłady pytań, które organy podatkowe zadają w ramach podejmowanych czynności.
- Wskażemy aktualną praktykę organów ścigania w sprawach karnych skarbowych wynikającą ze zintensyfikowanej walki z uszczupleniami podatkowymi, skierowanej nie tylko przeciwko spółkom, ale także członkom zarządów i pracownikom działów finansowych.
- Przedstawimy jakie działania prewencyjne należy podejmować, aby minimalizować ryzyko wystąpienia odpowiedzialności karnoskarbowej.
- Omówimy postulowane przez Radę Ministrów zmiany w przepisach ordynacji podatkowej, które mogą mieć wpływ na zasady prowadzenia kontroli i postępowań podatkowych.
- Tytułowe zagadnienia zostaną omówione z perspektywy przepisów oraz na podstawie praktycznych przykładów.
Zasady uczestnictwa:
Spotkanie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rejestracja. Szkolenie w języku polskim. Podczas rejestracji prosimy o korzystanie ze służbowego adresu email.
Prelegenci:

Dawid Zarębski
Tax Project Manager
Doradca podatkowy, Radca prawny
Dawid Zarębski, licencjonowany doradca podatkowy (nr 13656) i radca prawny (nr Lb-1952), ma 15-letnie doświadczenie w reprezentowaniu klientów przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi oraz w bieżącym doradztwie podatkowym. Specjalizuje się w obszarach VAT, CIT, MDR, a także w odpowiedzialności karnej skarbowej i zarządzaniu ryzykiem podatkowym. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu postępowań podatkowych, kontroli podatkowych, celno-skarbowych oraz kontrolnych. Doradza podmiotom krajowym i zagranicznym.

Piotr Krawczak
Radca prawny
Piotr Krawczak specjalizuje się doradztwie podatkowym, ze szczególnym uwzględnieniem podatku dochodowego od osób prawnych oraz podatku od towarów i usług. Brał udział w przeglądach podatkowych zarówno w zakresie CIT jak i VAT. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje m.in. wsparcie w sprawach związanych z wdrażaniem ulg podatkowych (IP BOX i B+R), a także wsparcie w zakresie rozliczania podatku u źródła. Piotr posiada doświadczenie zawodowe w reprezentowaniu klientów przed organami podatkowymi, jak również w postępowaniach sądowo – administracyjnych.
Najświeższe wpisy na naszym blogu:
Case study: Jak uzyskaliśmy ponad milion złotych zwrotu podatku u źródła dla naszego Klienta
Po raz kolejny eksperci Arena Tax z sukcesem uzyskali zwrot podatku u źródła, gdzie kwoty zwrotu...
Webinarium: Czynności sprawdzające w zakresie ulg podatkowych – o czym warto pamiętać?
Zastanawiasz się, czy nadal opłaca się korzystać z ulg podatkowych? Chcesz wiedzieć, czego możesz...
Webinarium: Nieoczywiste oszczędności CIT – co przeoczyli nawet doświadczeni księgowi
Podczas przeglądów podatkowych weryfikujemy prawidłowość rozliczeń z fiskusem. Efektem naszych...