1 stycznia 2025 r. wejdą w życie przepisy o obowiązku prowadzenia przez podatników CIT ksiąg rachunkowych przy użyciu programów komputerowych, zgodnie ze strukturami logicznymi publikowanymi przez Ministerstwo Finansów (tzw. JPK_CIT). Zakres danych, które będą podlegać ujawnieniu w ramach nowych struktur, zmieniał się wielokrotnie w ostatnich miesiącach na skutek prowadzonych konsultacji. Pod koniec sierpnia opublikowano w Dzienniku Ustaw rozporządzenie dotyczące dodatkowych danych, o które należy uzupełnić prowadzone księgi rachunkowe, podlegające przekazaniu na podstawie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Podczas webinarium przedstawione zostaną kluczowe zagadnienia związane z nowym obowiązkiem raportowym – daty jego wejścia w życie dla poszczególnych kategorii podatników CIT oraz zakres danych podlegających ujawnieniu. Omówimy także wyzwania i szanse związane z implementacją tego obowiązku oraz wskażemy, jakie zmiany będą niezbędne do wprowadzenia w wykorzystywanych programach księgowych, aby najlepiej przygotować się do nadchodzących zmian.

Data

Wtorek, 10 września 2024 r., godz. 11:00

Agenda:

Podczas spotkania poruszymy następujące tematy:

  1. CIT_JPK – czym jest i kogo dotyczy?
  2. Termin wejścia w życie oraz zakres danych w JPK_CIT.
  3. Zmiany względem poprzednich projektów.
  4. Szanse i zagrożenia związane z JPK_CIT.
  5. Omówienie struktury JPK_CIT.
  6. Pola które mogą stanowić wyzywanie – na co zwrócić uwagę.
  7. Jak przygotować się do nowych obowiązków.
  8. Systemy polskie i zagraniczne.
  9. Alternatywne strategie, rozwiązania i narzędzia.
  10. Dalsza rozbudowa struktur raportowania.

Spotkanie jest adresowane w szczególności do:

  • kadry zarządzającej,
  • dyrektorów finansowych,
  • głównych księgowych.

Zasady uczestnictwa:

Spotkanie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rejestracja. Szkolenie w języku polskim. Podczas rejestracji prosimy o korzystanie ze służbowego adresu email.

Prelegenci:

Michał Strycki

Michał posiada 13 lat doświadczenia w branży IT. Zajmował się doradztwem w dziedzinie rozwiązań IT dedykowanych dla edukacji i podmiotów publicznych. Jest specjalistą w systemach ERP oraz rozwiązaniach dedykowanych wspieraniu procesów biznesowych. Pracował także jako koordynator projektów wdrożeniowych. Analizował potrzeby biznesowe w obszarach finansów, logistyki, CRM i work-flow. W swojej pracy skupia się na usprawnieniu jak również automatyzacji procesów maksymalizując korzyści dla obsługiwanych Partnerów.

Krzysztof Wołosz

Krzysztof Wołosz posiada ponad 6 lat doświadczenia zawodowego w doradztwie podatkowym, specjalizuje się w podatku dochodowym od osób prawnych oraz podatku od towarów i usług. Jego głównym obszarem działalności jest wsparcie przedsiębiorców, m.in. z branży IT, farmaceutycznej i spożywczej, w zakresie implementacji ulg podatkowych, takich jak ulga B+R, IP Box, ulga na ekspansję czy ulga na innowacyjnych pracowników.
W swojej karierze zajmował się także bieżącym doradztwem w zakresie podatku u źródła. Krzysztof doradzał klientom polskim i zagranicznym w kwestiach związanych z cenami transferowymi, opracowując lokalne oraz grupowe dokumentacje, a także sporządzając analizy porównawcze. W obszarze podatku VAT prowadził liczne projekty, obejmujące bieżącą kalkulację podatku, przeglądy podatkowe oraz doradztwo w zakresie strukturyzacji rozliczeń.