Od 2022 r. katalog dostępnych w polskim prawie ulg podatkowych został rozszerzony. Poza, do tamtej pory dostępnymi, kluczowymi preferencjami – ulgą na działalność badawczo-rozwojową (B+R) i ulgą IP Box – ustawodawca wprowadził rozwiązania wspierające podatników ponoszących wydatki związane m.in. z zakupem robotów przemysłowych, zatrudnianiem innowacyjnych pracowników czy promujących nowoopracowywane produkty. Dodatkowo, korzystanie z ulg B+R i IP Box stało się od tego momentu korzystniejsze. Podczas webinarium przedstawimy kompleksowy przegląd kluczowych ulg podatkowych, omówimy mechanizmy ich działania, a także zaprezentujemy praktyczne przykłady ich zastosowania. Zaprezentujemy także wpływ korzystania z ulg na rachunek podatkowy podatników oraz omówimy możliwość jednoczesnego korzystania z dostępnych preferencji.

Dodatkowo, z uwagi na obowiązujące od 1 stycznia 2024 r. przepisy o podatku minimalnym, omówimy także wpływ tych regulacji na możliwość korzystania z ulg podatkowych i obserwowane w tym zakresie stanowiska organów podatkowych oraz planowane przez Ministerstwo Finansów zmiany w zakresie ulgi B+R i IP Box.

Po zakończeniu webinarium odpowiemy także na Państwa pytania dotyczące przedstawionych zagadnień.

Data:

Czwartek, 3 października 2024 r., godz. 11:00

Agenda:

Podczas spotkania przedstawimy zasady funkcjonowania i potencjalne korzyści z wdrożenia w przedsiębiorstwach następujących ulg podatkowych:

  1. Ulga B+R,
  2. Ulga na innowacyjnych pracowników,
  3. Ulga na robotyzację,
  4. Ulga na prototyp,
  5. Ulga na ekspansję,
  6. Ulga IP Box.

Dodatkowo, omówimy także możliwość jednoczesnego stosowania różnych ulg oraz wpływ przepisów o podatku minimalnym na możliwość zastosowania tych preferencji.

Spotkanie jest adresowane w szczególności do:

  • właścicieli;
  • dyrektorów finansowych;
  • osób odpowiedzialnych za rozliczenia w podatku dochodowym w przedsiębiorstwach;
  • pracowników działów księgowych;
  • przedsiębiorców.

Zasady uczestnictwa:

Spotkanie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rejestracja. Szkolenie w języku polskim. Podczas rejestracji prosimy o korzystanie ze służbowego adresu email.

Prelegenci:

Krzysztof Wołosz

Krzysztof Wołosz posiada ponad 6 lat doświadczenia zawodowego w doradztwie podatkowym, specjalizuje się w podatku dochodowym od osób prawnych oraz podatku od towarów i usług. Jego głównym obszarem działalności jest wsparcie przedsiębiorców, m.in. z branży IT, farmaceutycznej i spożywczej, w zakresie implementacji ulg podatkowych, takich jak ulga B+R, IP Box, ulga na ekspansję czy ulga na innowacyjnych pracowników.
W swojej karierze zajmował się także bieżącym doradztwem w zakresie podatku u źródła. Krzysztof doradzał klientom polskim i zagranicznym w kwestiach związanych z cenami transferowymi, opracowując lokalne oraz grupowe dokumentacje, a także sporządzając analizy porównawcze. W obszarze podatku VAT prowadził liczne projekty, obejmujące bieżącą kalkulację podatku, przeglądy podatkowe oraz doradztwo w zakresie strukturyzacji rozliczeń.

Michał Jaros

Michał od 2019 roku zajmuje się doradztwem podatkowym, specjalizując się w ulgach podatkowych w CIT oraz zwolnieniach strefowych lub PSI. Wspiera swoich klientów w identyfikacji potencjału do optymalnego wykorzystania zachęt podatkowych. Prowadzi mapowanie obszarów badawczo-rozwojowych oraz kwalifikowanych praw własności intelektualnej w działalności podatnika. Przygotowuje również odpowiednią dokumentację, w tym ewidencje podatkowe. Zapewnia także wsparcie w postępowaniach podatkowych oraz sądowo-administracyjnych. Michał specjalizuje się w obsłudze firm technologicznych. Karierę zawodową rozpoczął we wrocławskiej spółce doradztwa podatkowego, a następnie zdobywał doświadczenie w czołowych międzynarodowych firmach doradczych z Wielkiej Czwórki.