Tematem webinarium będzie Ścieżka SMART – konkurs polegający na dofinansowaniu projektów badawczo-rozwojowych. Przedstawimy kompleksowe informacje, które pomogą w weryfikacji planów inwestycyjnych oraz określeniu, czy kwalifikują się one do dofinansowania w ramach Ścieżki SMART lub innych lokalnych konkursów związanych z działaniami badawczo-rozwojowymi.

Data:

Wtorek, 22 października 2024 r., godz. 11:00

Agenda:

Podczas spotkania przedstawimy zasady funkcjonowania i potencjalne korzyści z wdrożenia w przedsiębiorstwach następujących ulg podatkowych:

  1. Główne założenia programu,
  2. Jakie projekty mogą liczyć na dofinansowanie,
  3. Jakie przedsiębiorstwa mogą wziąć udział w konkursie,
  4. Na co należy zwrócić uwagę przygotowując wniosek o udzielenie dofinansowania,
  5. Wyniki dotychczas zrealizowanych Ścieżek SMART,
  6. Perspektywę na rok 2025.

Spotkanie jest adresowane w szczególności do:

  • właścicieli;
  • dyrektorów finansowych;
  • osób odpowiedzialnych za prace rozwojowe;
  • przedsiębiorców.

Zasady uczestnictwa:

Spotkanie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rejestracja. Szkolenie w języku polskim. Podczas rejestracji prosimy o korzystanie ze służbowego adresu email.

Prelegenci:

Krzysztof Wołosz

Krzysztof Wołosz posiada ponad 6 lat doświadczenia zawodowego w doradztwie podatkowym, specjalizuje się w podatku dochodowym od osób prawnych oraz podatku od towarów i usług. Jego głównym obszarem działalności jest wsparcie przedsiębiorców, m.in. z branży IT, farmaceutycznej i spożywczej, w zakresie implementacji ulg podatkowych, takich jak ulga B+R, IP Box, ulga na ekspansję czy ulga na innowacyjnych pracowników.
W swojej karierze zajmował się także bieżącym doradztwem w zakresie podatku u źródła. Krzysztof doradzał klientom polskim i zagranicznym w kwestiach związanych z cenami transferowymi, opracowując lokalne oraz grupowe dokumentacje, a także sporządzając analizy porównawcze. W obszarze podatku VAT prowadził liczne projekty, obejmujące bieżącą kalkulację podatku, przeglądy podatkowe oraz doradztwo w zakresie strukturyzacji rozliczeń.

Michał Jaros

Michał od 2019 roku zajmuje się doradztwem podatkowym, specjalizując się w ulgach podatkowych w CIT oraz zwolnieniach strefowych lub PSI. Wspiera swoich klientów w identyfikacji potencjału do optymalnego wykorzystania zachęt podatkowych. Prowadzi mapowanie obszarów badawczo-rozwojowych oraz kwalifikowanych praw własności intelektualnej w działalności podatnika. Przygotowuje również odpowiednią dokumentację, w tym ewidencje podatkowe. Zapewnia także wsparcie w postępowaniach podatkowych oraz sądowo-administracyjnych. Michał specjalizuje się w obsłudze firm technologicznych. Karierę zawodową rozpoczął we wrocławskiej spółce doradztwa podatkowego, a następnie zdobywał doświadczenie w czołowych międzynarodowych firmach doradczych z Wielkiej Czwórki.