Webinarium: Fundacja rodzinna sposobem na oszczędności

21. 05. 2024
Podatki,Szkolenia i konferencje,Ulgi

Fundacja rodzinna jest stosunkowo nowym podmiotem prawa. Przepisy regulujące tą instytucję weszły w życie 22 maja 2023 r. Od tego czasu zyskała ona ogromną popularność. Polska fundacja rodzinna adresuje zarówno potrzeby związane z sukcesją majątku rodzinnego, jak też kontynuacją biznesu. W połączeniu z korzystnymi zasadami opodatkowania wydaje się być instytucją idealną. Ale czy na pewno?

Na czym polega „fenomen” fundacji rodzinnej?

Czy opłaca się skorzystać z tej formy prawnej?

Kto powinien pomyśleć o skorzystaniu z fundacji rodzinnej już teraz?

Już 6 czerwca 2024 r. nasi specjaliści przedstawią zagadnienie fundacji rodzinnej na bazie dotychczasowych doświadczeń, a także aktualnych stanowisk organów podatkowych.

Rozmowa będzie doskonałą okazją do spojrzenia na fundację rodzinną z zupełnie innej perspektywy. Po prezentacji będzie także możliwość zadania pytań naszym ekspertom.

Termin spotkania:

Czwartek, 6 czerwca 2024 r. godzina 11:00.

Agenda spotkania ,,Fundacja rodzinna sposobem na oszczędności”:

  • Fundacja rodzinna – czym jest i jak działa?
  • Jaką działalność może prowadzić fundacja rodzinna?
  • Jaka jest różnica pomiędzy działalnością statutową, a gospodarczą fundacji rodzinnej?
  • ABC zasad opodatkowania fundacji rodzinnej.
  • Potencjał na oszczędności – na przykładach.
  • Opodatkowanie beneficjentów fundacji rodzinnej – jakie znaczenie ma „proporcja”?

Odbiorcy szkolenia

Szkolenie adresowane jest w szczególności do:

  • właścicieli,
  • przedsiębiorców prowadzących biznesy rodzinne, jak również,
  • osób odpowiedzialnych za obsługę księgowo – podatkową firm rodzinnych. 

Zasady uczestnictwa:

Spotkanie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rejestracja. Szkolenie w języku polskim. Podczas rejestracji prosimy o korzystanie ze służbowego adresu email.

Prelegenci:

Doradca podatkowyRadca prawny

Agata specjalizuje się w doradztwie podatkowym związanym z obsługą procesów restrukturyzacyjnych tj. fuzje i przejęcia (M&A), podziały, przekształcenia, aporty, sprzedaże przedsiębiorstw, a także udziałów w spółkach kapitałowych oraz planowaniu podatkowym.
Posiada doświadczenie w bieżącym doradztwie podatkowym w zakresie podatków CIT, PIT, PCC, PON dla przedsiębiorców m.in. z branży energetycznej, wodno-kanalizacyjnej, produkcyjnej, budowlanej jak również nieruchomościowej. Agata jest autorem komentarzy prasowych, artykułów i publikacji o tematyce podatkowej. Jest współautorem publikacji Zamknięcie roku 2021 (Wydawnictwo „Rachunkowość”, Warszawa 2021).
Wieloletni wykładowca m.in. Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.
Wcześniejsze doświadczenie zdobywała w dużej spółce audytorskiej a także w kancelariach prawnych.
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Mateusz Krawczyński
Bieżące doradztwo podatkowe

Doradca podatkowy

Mateusz specjalizuje się w bieżącym doradztwie podatkowym, przeglądach due diligence, kontrolach i postępowaniach podatkowych, a także postępowaniach sądowo-administracyjnych.  
Zajmuje się obsługą klientów w zakresie podatków: CIT, PIT, VAT jak również PCC. Mateusz uczestniczy w projektach dotyczących podatków od spadków i darowizn, podatków i opłat lokalnych, a także składek ZUS i zdrowotnych.
Świadczy usługi na rzecz polskich oraz zagranicznym podmiotów korporacyjnych w szczególności z branży produkcyjnej, budowlanej, nieruchomościowej, a także informatycznej. Doradza zarówno na gruncie transakcji krajowych jak i międzynarodowych. Wcześniejsze doświadczenie zawodowe zdobywał w firmach z tzw. Wielkiej Czwórki oraz w kancelariach podatkowych.
Autor artykułów w sferze istotnych nowelizacji przepisów prawa podatkowego jak i omawiających ugruntowaną praktykę podatkową.
Absolwent studiów magisterskich Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse i Rachunkowość.

NEWSLETTER