Wypełnienie TPR-C to temat, z którym podatnicy muszą mierzyć się każdego roku przy okazji upływu terminów ustawowych na raportowanie transakcji z podmiotami powiązanymi. Pochylenie się nad zagadnieniem TPR-C odpowiednio wcześniej, umożliwia nie tylko zgromadzenie danych niezbędnych do jego wypełnienia, ale też przemyślenie, w jaki sposób to zrobić, żeby uniknąć nieprawidłowości.
W trakcie spotkania nasi eksperci przypomną:
- czym jest formularz TPR-C,
- kto powinien go podpisać, a także
- do kiedy należy go złożyć za 2023 rok.
Przede wszystkim wyjaśnią, w jaki sposób go wypełnić oraz jakie podjąć działania, żeby zachować konsekwencje w raportowaniu np. kontynuowanych transakcji i tym samym zminimalizować ryzyko związane z raportowaniem TPR-C, również w odniesieniu do przyszłości. Nasi specjaliści podzielą się z Państwem również swoimi doświadczeniami w zakresie wyzwań, jakie wiążą się z przygotowaniem TPR-C m.in. w zakresie ujmowania transakcji wiodących, wykazywania wpływu korekt na wyniki analizy, klasyfikacji transakcji połączenia czy sytuacji, w której konieczne jest złożenie więcej niż jednego TPR-C w danym roku podatkowym wskutek likwidacji podmiotu.
Data:
Czwartek, 10 października 2024 r., godz. 11:00.
Agenda:
- Informacja o cenach transferowych – czym jest formularz TPR-C oraz do kiedy należy go złożyć w 2024 r.
- Na co zwrócić uwagę wypełniając TPR-C na wybranych przykładach poszczególnych typów transakcji (towarowych, usługowych i finansowych) oraz jakie wyzwania związane z przygotowaniem TPR-C pojawiają się w praktyce.
- Jak w TPR-C wykazać transakcje korzystające ze zwolnień ustawowych.
- Kto powinien podpisać oraz złożyć TPR-C.
- Konsekwencje karno-skarbowe wynikające z niedopełnienia obowiązków w zakresie TPR-C.
Odbiorcy szkolenia:
Szkolenie jest adresowane w szczególności do:
- członków zarządu,
- właścicieli,
- dyrektorów finansowych,
- specjalistów do spraw podatkowych,
- głównych księgowych, jak również
- pracowników działów finansowo-księgowych.
Zasady uczestnictwa:
Spotkanie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rejestracja. Szkolenie odbędzie się w języku polskim. Podczas rejestracji prosimy o korzystanie z służbowego adresu email.
Prelegenci:
Rafał Gorczyca
Transfer Pricing & Valuations Of Counsel
Rafał posiada 18-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie cen transferowych. Specjalizuje się w usługach z zakresu cen transferowych, w tym opracowywaniu efektywnych modeli rozliczeń dla spółek działających w grupach kapitałowych, dokumentowaniu, wdrażaniu, jak również audytach polityki cen transferowych. Zarządza ryzykiem cen transferowych, uszczelniając procedury i procesy, sporządza opracowania mające na celu ograniczenie obowiązków lub obniżenie kosztów związanych z cenami transferowymi.
Hubert Raczyński
Transfer Pricing & Valuations Manager
Hubert Raczyński posiada 7-letnie doświadczenie zawodowe w obszarze cen transferowych, z doświadczeniem w prowadzeniu zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych projektów. Zapewnia wsparcie w corocznym cyklu raportowania TP, w tym w przygotowywaniu dokumentacji Local File/Master File, analiz porównawczych oraz formularzy TPR-C. Doradza w zakresie optymalnych rozwiązań zarządzania ryzykiem cen transferowych. Hubert prowadzi także bieżące projekty doradcze w obszarze TP, w ramach których ustala parametry rozliczeń wewnątrzgrupowych dla różnego rodzaju transakcji materialnych, niematerialnych i finansowych. Opracowuje modele strukturyzacji zadłużenia, a w razie potrzeby zapewnia wsparcie podczas kontroli podatkowych i postępowań dotyczących uprzednich porozumień cenowych (APA).
Aleksandra Garbacz
Transfer Pricing & Valuations Senior Consultant
Aleksandra zajmuje się doradztwem podatkowym w zakresie cen transferowych,
na rzecz spółek działających, między innymi w branży budowlanej, finansowej, a także spożywczej i produkcyjnej. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje analizę obowiązków w zakresie cen transferowych, przygotowywanie lokalnej i grupowej dokumentacji cen transferowych, przeprowadzanie analiz cen transferowych oraz wsparcie Klientów w wypełnianiu obowiązków sprawozdawczych. Doświadczenie zawodowe w zakresie prawa administracyjnego oraz podatkowego zdobywała w kancelariach prawnych.
Najświeższe wpisy na naszym blogu:
Powódź 2024: zerowa stawka VAT
W związku z powodzią, która dotknęła południowe oraz zachodnie regiony Polski, w przepisach prawa...
Webinar: Inwestycja z perspektywy ulgi na wsparcie nowych inwestycji
Zgodnie z przepisami prawa z ulgi na wsparcie nowych inwestycji mogą skorzystać przedsiębiorcy,...
Powódź 2024: preferencje dla podatników
W odpowiedzi na skutki wrześniowej powodzi zostało wydane rozporządzenie Ministra Finansów z dnia...