Nowy rok przyniósł kolejne uproszczenia w zakresie rozliczania podatku VAT przewidziane w pakiecie SLIM VAT 3, który wejdzie w życie 1 kwietnia 2023 r. Warto, więc śledzić zmiany w VAT.

SLIM VAT 3 to kolejny pakiet rozwiązań mający na celu ułatwienie w rozliczaniu podatku od towarów i usług. Pakiet realizuje wiele postulatów zgłaszanych Ministerstwu Finansów przez przedsiębiorców m.in. prostsze fakturowanie, zmniejszenie formalności oraz poprawę płynności finansowej firm.

Z tego też względu zapraszamy Państwa na webinarium, na który omówimy szanse i wyzwania, które wiążą się z nadchodzącymi zmianami.

Termin webinaru:

Wtorek, 28 lutego 2023 r. godzina 11:00

Agenda spotkania:

  1. Pakiet Slim VAT-3
    • poprawa płynności finansowej firm
    • zmniejszenie formalności w obrocie międzynarodowym
    • prostsze fakturowanie i mniej obowiązków
    • mniej korekt i prostsze fakturowanie
    • obniżenie sankcji VAT
  2. Pozostałe wybrane zmiany w podatku VAT

Dlaczego ten temat?

Szybko zmieniająca się rzeczywistość podatkowa sprawia, że co raz trudniej nadążyć za nowościami, które zmieniają sposób prowadzenia dotychczasowych rozliczeń. Nie inaczej jest z podatkiem VAT. Czy grupy VAT na stałe wpiszą się w obraz polskiego systemu podatku VAT? Czy planowane uproszczenia usprawnią rozliczanie VAT? Czy nowe przepisy ułatwią prowadzenie dotychczasowych rozliczeń VAT w przedsiębiorstwach?

O wszystkim dowiecie się Państwo z webinaru prowadzonego przez ekspertów Arena Advisory, w którym porozmawiamy o kluczowych zmianach w podatku VAT.

Odbiorcy szkolenia:

Szkolenie jest adresowane w szczególności do dyrektorów finansowych oraz (głównych) księgowych reprezentujących przedsiębiorców.

Zasady uczestnictwa:

Spotkanie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rejestracja. Szkolenie w języku polskim.

Prelegent:

Przemysław Roszkowski / Zmiany w VAT
Przemysław Roszkowski

Doradca podatkowy

Przemysław specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkiem od towarów i usług oraz w bieżącym doradztwie podatkowym. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje m.in. wsparcie w sprawach związanych z bieżącym funkcjonowaniem zagranicznych i polskich przedsiębiorstw działających w branżach FMCG, IT, logistycznej, energetycznej, zbrojeniowej oraz podmiotów z sektora publicznego. Prowadził liczne projekty obejmujące przeglądy podatkowe i doradztwo w zakresie strukturyzacji rozliczeń podatkowych oraz projekty związane z kalkulacją i odliczeniem podatku VAT. Przemysław brał również udział w realizacji projektów doradczych na rzecz instytucji finansowych, firm leasingowych oraz banków – zarówno komercyjnych, jak i banku centralnego.
Doświadczenie zdobywał w międzynarodowych spółkach doradztwa podatkowego EY oraz Deloitte. Przemysław ukończył wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim.