Webinar: Poprawa efektywności w podatku od towarów i usług w branży finansowej

18. 01. 2023
webinar-branza-finansowa
Podatki,Szkolenia i konferencje,VAT

Podmioty świadczące usługi finansowe po wejściu w życie w ostatnim czasie zmian w ustawie o podatku od towarów i usług mają szerszy niż dotychczas zakres możliwości poprawy efektywności dotychczasowych rozliczeń podatku VAT.

Z tego też względu zapraszamy Państwa na webinarium, na który omówimy szanse i wyzwania, które wynikają z obecnie obowiązujących przepisów oraz z praktyki orzeczniczej i interpretacyjnej.

Termin spotkania:

Poniedziałek, 30 stycznia 2023 r. godzina 11:00

Agenda spotkania:

1. Grupy VAT – warunki utworzenia, korzyści i wady rozwiązania dla grup kapitałowych tworzonych przez podmioty z branży finansowej

2. Możliwość rezygnacji ze zwolnienia z podatku VAT dla usług finansowych

3. Odliczanie podatku VAT naliczonego – bezpośrednia alokacja zakupów do sprzedaży opodatkowanej oraz kalkulacja współczynnika VAT

4. Wybrane transakcje zwolnione z VAT realizowane przez podmioty z branży finansowej m.in.:

  • usługi subpartycypacji w kontekście wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE C-250/21,
  • usługi pośrednictwa w świadczeniu usług finansowych,
  • usługi w zakresie długów,
  • inne usługi zwolnione z VAT.

Odbiorcy szkolenia:

Szkolenie jest adresowane w szczególności do dyrektorów finansowych oraz (głównych) księgowych reprezentujących podmioty z branży usług finansowych.

Dlaczego ten temat?

Szybko zmieniająca się rzeczywistość podatkowa sprawia, że co raz trudniej nadążyć za nowościami, które zmieniają sposób prowadzenia dotychczasowych rozliczeń. Nie inaczej jest z podatkiem VAT. Czy grupy VAT na stałe wpiszą się w obraz polskiego systemu podatku VAT? Czy nowe przepisy ułatwią prowadzenie dotychczasowych rozliczeń VAT w branży finansowej?

O wszystkim dowiecie się Państwo z webinaru prowadzonego przez ekspertów Arena Advisory, w którym porozmawiamy o kluczowych zmianach w podatku VAT oraz o istotnych zagadnieniach praktycznych dotyczących rozliczania tego podatku.

Zasady uczestnictwa:

Spotkanie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rejestracja. Szkolenie w języku polskim.

Prelegent:

Przemysław Roszkowski

Doradca podatkowy

Przemysław specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkiem od towarów i usług oraz w bieżącym doradztwie podatkowym. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje m.in. wsparcie w sprawach związanych z bieżącym funkcjonowaniem zagranicznych i polskich przedsiębiorstw działających w branżach FMCG, IT, logistycznej, energetycznej, zbrojeniowej oraz podmiotów z sektora publicznego. Prowadził liczne projekty obejmujące przeglądy podatkowe i doradztwo w zakresie strukturyzacji rozliczeń podatkowych oraz projekty związane z kalkulacją i odliczeniem podatku VAT. Przemysław brał również udział w realizacji projektów doradczych na rzecz instytucji finansowych, firm leasingowych oraz banków – zarówno komercyjnych, jak i banku centralnego.
Doświadczenie zdobywał w międzynarodowych spółkach doradztwa podatkowego EY oraz Deloitte. Przemysław ukończył wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim.

NEWSLETTER